عربستان، قطر و ترکیه خواهان شکست گفتگوهای سوریه | اتاق خبر
کد خبر: 328469
تاریخ انتشار: 10 فروردین 1395 - 10:05
نماینده سوریه در سازمان ملل متحد در سخنانی اعلام کرد که عربستان سعودی، قطر و ترکیه خواهان شکست گفتگوهای سوری هستند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از النشره، بشار الجعفری نماینده سوریه در سازمان ملل متحد اظهار داشت: عربستان سعودی، ترکیه و قطر همواره برای از بین بردن گفتگوهای سوری - سوری تلاش می کنند زیرا نمی خواهند بحران سوریه از طریق راهکارهای سیاسی و مسالمت آمیز حل و فصل شود.

وی با بیان این مطلب افزود: کشورهای مذکور داستان های دروغینی مطرح می کنند تا سوری ها در گفتگوهای حل بحران سوریه به تفاهم نرسند.

الجعفری درباره مذاکرات اخیر ژنو ۳ گفت: تیم مذاکره کننده دولت سوریه بد خلاف تیم های مذاکره کننده دیگر برای به موفقیت رسیدن مذاکرات تلاش کرد. ما شاهد یک هیئت مخالفان (همان طور که قطعنامه ۲۲۵۴ بر آن تاکید دارد) نبودیم و برخی جریان های مخالف به اهداف خارجی متعهد بودند که هدف از آنها تخریب کشور سوریه است اما در عین حال یک طیف مخالف ملی نیز وجود دارد که قابل احترام است اما تعداد آنها کم است.

نماینده سوریه در سازمان ملل متحد درباره دستاوردهای میدانی ارتش سوریه خاطرنشان کرد: ما یک روز قبل از بازگشت خود از ژنو از پیروزی در شهر تدمر خبر داده بودیم و این موضوع را به برخی از شخصیت های غربی که با آنها ملاقات کردیم گفتیم. این امر را پیش بینی می کردیم و ارزیابی ما از حوادث درست بود و این مسئله اثر روانی بسیار مهمی حتی در دل دشمنان و رقبای ما در ژنو ایجاد کرد.

وی افزود: پیش از هر دور مذاکره، تلاش های شکست خورده ای از سوی برخی طرف ها برای بی اهمیت جلوه دادن پیروزی های ارتش سوریه صورت می گرفت.

بشار الجعفری درباره روسیه و آمریکا گفت: مسکو و واشنگتن با یکدیگر نزدیکی دیدگاه دارند اما اختلافاتی درباره برخی مسائل وجود دارد. روسیه دیدگاه سیاسی بلند مدت و توان گفتگو با همه را دارد در حالی که واشنگتن به گزارش های صادره از عربستان، اردن، ترکیه، اسرائیل و ناتو اکتفا می کند که درست نیستند.

منبع: مهر

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید