برای عیدی دوتومانی کلاهمان را هوا می‌انداختیم! | اتاق خبر
کد خبر: 328996
تاریخ انتشار: 12 فروردین 1395 - 10:35
هرمز همایون‌پور مترجم و روزنامه‌نگار باسابقه گفت: عیدی‌های دوران بچگی من سکه‌های یک تومانی و دوتومانی بود که البته کمتر سهم من دوتومانی می‌شد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر هرمز همایون پور مترجم و روزنامه نگار پیشکسوت، درباره خاطراتش از نوروز در دوران کودکی خود در شهر زادگاهش شیراز، گفت: نوروز در شیراز به جهت بسیاری از مناظری که در اولین ماه بهار ایجاد می‌شود، از جمله گل‌های محمدی آن، بی‌نظیر است.

وی افزود: سال‌ها پیش یکی  از گزارشگران معروف رادیو بود، در ایام آغاز سال نو به شیراز آمده بود و بعد از رادیو گزارش می‌داد. نکته بامزه‌ای که در یکی از گزارش‌هایش گفت و هنوز در خاطرم مانده است، این بود که می‌گفت شیرازی‌ها یک «او» به آخر کلمات اضافه می‌کنند مثل پسرو و دخترو و... و تهرانی‌ها یک «اِ» مثل پسرِ یا دخترِ. اما خیلی عجیب است که تنها چیزی که شیرازی‌ها به آن «او» اضافه نمی‌کنند، سمنی است در حالی که تهرانی ‌ها آن را سمنو می‌گویند!

همایون‌پور اضافه کرد: عیدی‌های آن زمان هم سکه‌های یک تومانی و دو تومانی بود که البته کمتر سهم من دوتومانی بود و اگر یک بار هم بخت با من یار می‌شد، از خوشحالی در پوست خودم نمی‌گنجیدم و به اصطلاح کلاهم را می‌انداختم هوا! مادربزرگی داشتم که معمولاً به من دوزاری نو می‌داد و ما هم با این پول‌ها تنقلات می‌خریدیم.

94105

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید