آسمان نیمه ابری در انتظار استانهای شمال غرب و غرب | اتاق خبر
کد خبر: 329251
تاریخ انتشار: 13 فروردین 1395 - 21:42
آسمان استان‌های شمال غرب و غرب از بعدازظهر امروز نیمه ابری خواهند بود.

اتاق خبر- آسمان استان‌های شمال غرب و غرب از بعدازظهر امروز نیمه ابری خواهند بود.

بر اساس گزارش سازمان هواشناسی  امروزدر نیمه شمالی کشور بارش باران و در مناطق سردسیر بارش برف پیش بینی می شود که از بعد از ظهر درشمال غرب، غرب و بتدریج دردامنه های جنوبی البرز بارش قطع می شود در جنوب شرق و برخی مناطق شرق کشورنیز ابرناکی، رگبار باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

شدت بارش ها امروز دراستا ن های مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، شرق سمنان، نیمه جنوبی خراسان جنوبی و نیمه شمالی اصفهان خواهد بود. این سامانه روز شنبه در شمال شرق برخی مناطق شرق کشورسبب بارش باران وبرف شده و بتدریج از کشورخارج می شود.

امروز و روز شنبه با استقرار توده هوای سرد در نیمه شمالی کشور دمای هوا کاهش می یابد که کاهش دما روز شنبه در شمال شرق کشور محسوس خواهد بود. اواخر وقت روز شنبه و طی روز یک شنبه در استان های ساحلی دریای خزرافزایش دما و در برخی مناطق سواحل غربی خزر وزش باد جنوبی پیش بینی می شود. بعد ازظهر روز یک شنبه درشمال غرب و سواحل غربی خزر بارش پیش بینی می شود.

طی امروز و فردا در استانهای واقع در شمال شرق، شرق، جنوب شرق و دامنه های شرقی البرز وزش باد شدید و در برخی نقاط گردوخاك پیش بینی می شود.

امروز خلیج فارس و دریای خزر و روزهای شنبه و یک شنبه خلیج فارس و دریای عمان مواج می باشند . همچنین امروز به سبب افزایش سرعت وزش باد بر روی عراق، پدیده گردوغبار در جنوب غرب کشور دور از انتظار نیست.

در استان‌های شمال غرب و غرب از بعدازظهر به بعد بارش نبوده و انتظار آسمان نیمه ابری را خواهیم داشت. به تدریج برای دامنه جنوبی البرز استان‌های همدان، قزوین، تهران، قم بارش‌ها خاتمه پیدا خواهد کرد. از بعدازظهر امروز استان‌های مازندران، گلستان، شرق سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال اصفهان بارندگی ادامه خواهد داشت. صبح دوشنبه نیز در شمال شرق کشور سامانه بارشی از کشور خارج خواهد شد.

انتظارمی رود اواخر وقت روز شنبه استان‌های ساحلی دریای خزر و سواحل غربی با بادهای جنوبی همراه شود.همچنین دمای تهران امروز 11 درجه بالای صفر، فردا 14 و روز یکشنبه 18 درجه بالای صفر پیش بینی می‌شود.

منبع: مهر 

94106 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید