تدابیر ستاد اقتصادمقاومتی در سال جدید | اتاق خبر
کد خبر: 329365
تاریخ انتشار: 14 فروردین 1395 - 14:06
وزیر نیرو با اعلام اینکه تاکنون ۶۰۰ طرح در زمینه اقتصاد مقاومتی تصویب شده است، گفت: زمان تحلیل و بررسی تمام شده و حالا زمان اجرای جهادی طرح‌ها است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، حمید چیت چیان با اعلام اینکه اکنون زمان اجرای جهادی طرح‌ها است بر جایگاه حفاظت و مدیریت منابع آب در تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و گفت: در راستای عمل به اقتصاد مقاومتی دولت حدود بیش از ۶۰۰ طرح مرتبط را تصویب کرده و در این خصوص شورای اقتصاد مقاومتی تشکیل داده و ۱۲ کارگروه نیز ایجاد شده است

وزیر نیرو اظهارداشت: زمان تحلیل و بررسی اقتصاد مقاومتی به پایان رسیده و اکنون زمان اجرای جهادی طرح های آب و برق است. حدود دو سال و دو ماه از آغاز اجرای طرح اقتصاد مقاومتی گذشته و در این خصوص رهبر معظم انقلاب تاکیدات بسیاری را داشته‌اند؛ این مسئله از جانب دولت نیز مورد توجه قرار گرفته، همچنین رئیس جمهور تاکید زیادی در این مورد داشته‌اند.

وی ادامه داد: علاوه بر اینکه موضوع اقتصاد مقاومتی از جمله موضوعات مطرح شده از جانب مقام معظم رهبری است و باید اجرا شود، خود ما نیز به آن نیاز داریم، زیرا برای دستیابی به یک اقتصاد شکوفا باید بحث اقتصاد مقاومتی را با جدیت دنبال کنیم و در مقابل فشارهایی که از خارج بر کشور وارد می‌شود باید کشور مقاوم و استوار باشد.

چیت چیان افزود: وزارتخانه‌ها طرح‌های تصویب شده در ستاد اقتصاد مقاومتی را براساس اولویت در دستور کار اجرایی قرار داده و در دستور کار اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی از منابع مختلفی استفاده شده که از جمله برنامه‌های راهبردی در راستای اقتصاد مقاومتی و یا در راستای سایر سیاست‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی ادامه داد: اقداماتی که تاکنون از ابتدای دولت یازدهم تا پایان سال ۹۴ صورت گرفته است در این راستا بوده است. مدیران بخش‌های مختلف گزارش عملکردهای خود را به معاونت برنامه‌ریزی ارسال کنند و در راستای عمل به سخنان رهبر معظم انقلاب، در مهر ماه سال آینده سمیناری در این خصوص برگزار خواهد شد.

وزیر نیرو به مبارزه با رانت خواری و جلوگیری از فساد اداری هم اشاره کرد و افزود: در بخش‌های مختلف بدنه این وزارتخانه باید از بروز چنین موضوعاتی جلوگیری کنیم و همچنین در زمان برگزاری مناقصات در انتخاب پیمانکاران باید مراقبت‌های دو چندان را داشته باشیم.

چیت چیان سپس به موضوع حفاظت از منابع اشاره کرد و گفت: حفاظت از منابع آب و مدیریت آنها در برنامه‌ها و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی وجود دارد. وزیر نیرو در پایان با تاکید بر این موضوع که تحلیل و بررسی در خصوص اقتصاد مقاومتی در دستور کار فوری دولت بود افزود: دیگر زمان تحلیل و بررسی در این خصوص به پایان رسیده و تنها باید زمان خود را در راستای اجرا بگذاریم و باید طرح‌های جهادی را دنبال کنیم.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید