حامیان دولت حاضر نیستند علی لاریجانی را از دست بدهند | اتاق خبر
کد خبر: 329394
تاریخ انتشار: 14 فروردین 1395 - 15:41
سروری:
باشگاه خبرنگاران نوشت: قائم‌مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: حامیان دولت حاضر نخواهند بود که علی لاریجانی را از دست بدهند.

اتاق خبر - "پرویز سروری" قائم‌مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با اشاره به عملکرد اصولگرایانِ تهران در انتخابات مجلس دهم اظهار داشت: اصولگرایان تهران نسبت به انتخابات گذشته مجلس، رشد قابل توجهی در رأی نفر اول و سی‌ام خود داشتند.


 وی با بیان اینکه اصولگرایان در کل کشور، حائز اکثریت هستند، افزود: در تهران هم بایستی با آسیب‌شناسی، به شکل مناسب‌تری جریان اصولگرایی را مدیریت کنیم.
 
سروری با اشاره به پیروزی اصلاح‌طلبان در تهران ابراز کرد: یکی از الزامات دموکراسی، انتقال و گردش قدرت است. لیست اصولگرایان در 3 دوره اخیر مجلس، حائز اکثریت در تهران بوده است و حالا اصلاح‌طلبان این موقعیت را به دست آورده‌اند.
 
وی ادامه داد: در این 3 دوره، هیچ وقت سوال نشد که مشکل اصلاح‌طلبان چه بوده است اما باید بررسی شود که اصولگرایان در کجا ضعف داشته‌اند که چنین اتفاقی در تهران رخ داده است البته اتفاق خاصی نیفتاده است، دولت‌های بعد از انقلاب، همیشه توانسته بودند  نیروهایی از جنس جریان خودشان وارد مجالس کنند اما این بار چنین اتفاقی برای دولت تدبیر و امید رخ نداده است.  
 
وی درباره رویکرد حامیان دولت در مجلس آینده برای ریاست اظهار داشت: برای حامیان دولت بهینه است که از یک اصولگرا که مواضع متعادل‌تری نسبت به دولت دارد برای ریاست مجلس استفاده کند.
 
سروری در همین‌باره تصریح کرد: حامیان دولت چون می‌دانند اصلاح‌طلبان در مجلس آینده اکثریت ندارند، حاضر نخواهند بود که علی لاریجانی را از دست بدهند در این صورت، عارف هم نمی‌تواند با ظرفیت صرفا اصلاح طلبان که اقلیت ضعیفی منهای اعتدال هستند، حائز اکثریت آرا برای ریاست شود. 
94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید