نمایندگان ۵۰۰ شرکت نفت و پتروشیمی در ایران | اتاق خبر
کد خبر: 329425
تاریخ انتشار: 14 فروردین 1395 - 17:18
یک مقام مسئول از مشارکت ۵۰۰ شرکت خارجی از ۲۵ کشور جهان در دهمین نمایشگاه ایران پلاست خبرداد و گفت: رکورد حضور شرکت‌های خارجی در اولین نمایشگاه تخصصی صنعت پتروشیمی در دوران پساتحریم شکسته شد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر،  محمد مقاره در جمع خبرنگاران با اشاره به شکسته شدن رکورد حضور شرکت‌های بین المللی و به ویژه اروپایی به منظور مشارکت و حضور در دهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست گفت: تاکنون حضور حدود ۵۰۰ شرکت خارجی از ۲۵ کشور جهان در این نمایشگاه قطعی شده است.

مدیر دهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست با بیان اینکه تاکنون شرکت‌هایی از آلمان، اتریش، ایتالیا، فرانسه، انگلیس، اسپانیا، چک، سوئیس، هلند، دانمارک، لهستان، روسیه، بلژیک، چین، کره جنوبی، تایوان، هند، سنگاپور، ترکیه، امارات، عراق، بحرین، پاکستان، آفریقای جنوبی و استرالیا در این گردهمایی مشارکت کرده‌اند، تصریح کرد: سطح زیرپوشش نمایشگاه ایران پلاست به ۲۵ هزار مترمربع رسیده است.

این مقام مسئول با اشاره به افزایش تعداد کشورهای خارجی حاضر در نمایشگاه ایران پلاست، اظهار داشت: با توجه به لغو تحریم‌ها و فضای پسا تحریم درخواست شرکت‌های معتبر اروپایی برای حضور و مشارکت در دهمین نمایشگاه ایران پلاست افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه این شرکت‌های خارجی در فضایی به وسعت حدود هشت هزار متر مربع در سالن‌های ۳۸ , ۴۱A , ۴۱B ,۴۰A , ۲۷  جانمایی شده اند، تاکید کرد: برگزاری دهمین نمایشگاه ایران پلاست، همزمان با لغو تحریم‌ها به بهترین فرصت برای انتقال دانش، تکنولوژی، انتخاب شرکای مطمئن، جذب سرمایه و بازاریابی برای شرکت‌های فعال در صنایع تکمیلی پتروشیمی، پلاستیک، پلیمر و صنعت پتروشیمی کشور تبدیل شده است.

مقاره همچنین با یادآوری اینکه به دنبال استقبال کم نظیر از نمایشگاه ایران پلاست، پس از اختصاص سالن ۴۰، سالن ۲۷ هم به متقاضیان واگذار شده است، تبیین کرد: بر این اساس متقاضیان داخلی و خارجی به صورت مشترک در این سالن جانمایی شدند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سطح زیر پوشش دهمین نمایشگاه ایران پلاست به ۲۵ هزار متر مربع رسیده است، بیان کرد: در حال حاضر حدود ۸۰۰۰ متر مربع از فضای نمایشگاه به متقاضیان خارجی و حدود ۱۷۰۰۰ مترمربع به متقاضیان داخلی واگذار شده است.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه براین اساس حدود ۳۲ درصد فضای نمایشگاه به شرکت‌های خارجی و ۶۸ درصد فضا به شرکت‌های داخلی واگذار شده است، خاطرنشان کرد: بیشترین میزان مشارکت شرکت‌های خارجی به دوره گذشته مربوط می‌شود که رکورد حضور در تمام ادوار ایران پلاست را شکسته بود، در دوره نهم حدود ۳۲۰۰ مترمربع از فضای نمایشگاه به شرکت های خارجی اختصاص یافته بود.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید