۱۸۳ تخلف صنفی در استان زنجان ثبت شد | اتاق خبر
کد خبر: 329484
تاریخ انتشار: 14 فروردین 1395 - 20:57
در طرح ویژه نوروزی؛
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: از آغاز نظارت و بازرسی نوروزی تا کنون ۱۸۳ تخلف از سوی اصناف استان انجام گرفته است.

اتاق خبر- مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: از آغاز نظارت و بازرسی نوروزی تا کنون ۱۸۳ تخلف از سوی اصناف استان انجام گرفته است.

مرتضی ممیزی ضمن بیان اینکه طرح ویژه نوروزی تعزیرات حکومتی همزمان با سراسر کشور، از مورخ ۱۶ اسفندماه ۱۳۹۴ در استان زنجان آغاز شد، اظهار کرد: این طرح با هدف هماهنگی عوامل اجرایی خدمات سفر،حمایت از حقوق مصرف کنندگان در ایام پایانی سال و برخورد موثر با تخلفات، به ویژه گرانفروشی اجرا و تا مورخ ۱۵ فروردین ماه سالجاری ادامه داشت. 

وی گفت: در این طرح رؤسای شعب تعزیرات حکومتی به همراه بازرسان سازمان صنعت و معدن و تجارت و دانشگاه علوم پزشکی، طبق برنامه ریزی های صورت گرفته از تمام اصناف سطح استان بخصوص فروشگاه ها، مراکز عرضه مواد غذایی بخصوص میوه و تره بار، فروشندگان آجیل،کیف و کفش بصورت سرزده بازدید بعمل آوردند. 

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان تاکید کرد: تعداد ۱۸۳ مورد تخلفات صنفی ثبت و منجر به تشکیل پرونده شده که در این میان بخش کالا و خدمات تعداد ۱۴۸ پرونده و در بخش بهداشت و درمان ۳۵ فقره پرونده تشکیل و از این تعداد ۱۱۴ پرونده مختومه شده است.

ممیزی افزود: طبق آراء صادره متخلفان به پرداخت جریمه نقدی بالغ بر ۱۲۵ میلیون ریال محکوم شدند. 

وی وظیفه ذاتی تعزیرات حکومتی را رسیدگی به تخلفات اقتصادی در جامعه عنوان کرد و افزود: این اداره در سه حوزه وظایف خود را انجام می دهد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان رسیدگی به تخلفات اعم از گران فروشی، کم فروشی، احتکار، عرضه خارج از شبکه و عدم رعایت قوانین نظام صنفی و اجحافی که از سوی برخی صنوف در حق مصرف کنندگان انجام می شود را از جمله وظایف این اداره کل عنوان کرد.

ممیزی با بیان اینکه اداره تعزیرات حکومتی صلاحیت رسیدگی به تخلفات اشخاص حقوقی و حقیقی را دارد، گفت: بر اساس ماده ۱۸ قانون، تعزیرات حکومتی صلاحیت رسیدگی و اعمال مجازات را دارد.

منبع: مهر 

94106 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید