هیوندای سانتافه خودروی پلیس شد | اتاق خبر
کد خبر: 329620
تاریخ انتشار: 15 فروردین 1395 - 09:32
سانتافه خودروی شاسی بلند هیوندای، ازین به بعد به عنوان خودروی پلیس در خیابان‌های کشور دیده می‌شود. اولین عکس از سانتافه به عنوان خودروی پلیس در ایران با مشخصات دیگر خودروهای نیروی انتظامی منتشر شده است.

اتاق خبر - نیروی انتظامی برای برخورد مناسب با اشرار و تعقیب راحت‌تر خلافکاران، همیشه از خودروهای به‌روز و باکیفیت دنیا استفاده می‌کند. در سال‌های گذشته نیروی انتظامی علاوه بر استفاده از خودروهای داخلی مانند سمند، از خودروهای روز دنیا همچون مدل‌های مختلف مرسدس بنز و تویوتا نیز استفاده کرده است.

اما به تازگی عکسی از هیوندای سانتافه با شکل و شمایل خودروهای نیروی انتظامی منتشر شده است که نشان می‌دهد این خودروی شاسی بلند کره‌ای به جمع خودروهای پلیس در ایران پیوسته است.

سانتافه پلیس

هیوندای سانتافه با دو پیشرانه‌ی مختلف ۴ و ۶ سیلندر با حجم ۲۴۰۰ و ۳۵۰۰ سی‌سی عرضه می‌شود که به ترتیب توانایی تولید ۱۹۰ و ۲۸۰ اسب بخار را دارند. هر دو نمونه‌ی این شاسی بلند از جعبه‌دنده‌ی اتوماتیک ۶ سرعته بهره می‌برند. البته پیشرانه‌ی ۳۵۰۰ سی‌سی این خودرو به دلیل منع واردات خودرو‌های با حجم موتور بیشتر از ۲۵۰۰ سی‌سی، در ایران به فروش نمی‌رسد. با این حال هنوز مشخص نیست که نمونه‌ی به کار رفته توسط نیروی انتظامی از کدام پیشرانه‌ بهره می‌برد.

منبع: زومیت

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید