هیچ یک از رستوران های تهران در ایام نوروز پلمب نشد | اتاق خبر
کد خبر: 329802
تاریخ انتشار: 15 فروردین 1395 - 14:45
رئیس اتحادیه دارندگان رستوران و سلف سرویس:
رئیس اتحادیه دارندگان رستوران و سلف سرویس گفت: هیچ تخلفی از ناحیه رستوران های دارای مجوز در ایام نوروز صورت نگرفته است.

به گزارش اتاق خبر، سید علی اصغر میر ابراهیمی در مورد عملکرد رستورانها در ایام نوروز گفت: رستوران های تهران در ایام نوروز عملکرد خوبی داشتند و ما هیچ شکوائیه ای از وضعیت نامناسب رستوران ها دریافت نکردیم.

وی در واکنش به اظهارات رئیس سازمان تعزیرات در خصوص وضعیت اسفبار برخی رستورانها و کشف مواد فاسد و سمی در آنها تصریح کرد: سازمان تعزیرات اشتباه سهوی می کند چون چلوکبابی، فست فودی و حلیم فروشی را به چشم رستوران می بیند و در صورت تخلف از ناحیه اینها، با عنوان رستوران آنها را مورد خطاب قرار می دهد ضمن آنکه بعضی از واحدهای متخلف، فاقد مجوز از اتحادیه هستند.

به گفته میرابراهیمی، یک هزار رستوران دارای جواز کسب و ۳۰۰ واحد دیگر نیز در صف انتظار و در حال اقدام برای کسب مجوز رستوران هستند. 

رئیس اتحادیه دارندگان رستوران و سلف سرویس از تعطیلی یک واحد تهیه غذا در منطقه نازی آباد تهران خبر داد و افزود: در منطقه نازی آباد یک واحد صنفی به علت کشف مواد سمی و فاسد پلمپ شده که این واحد صنفی، رستوران محسوب نمی شود و فاقد جواز از اتحادیه بوده است.

وی در مورد تعطیلی دو  رستوران صاحب برند و معروف در تهران نیز گفت: یکی از آن رستورانها تحت نظارت حوزه شمیرانات است و به ما ارتباطی ندارد و دیگری هم در دسته ی چلوکبابی و چلوخورش جای دارد.

میرابراهیمی با بیان اینکه هیچ یک از رستوران های تهران در ایام نوروز پلمب نشده است؛ تاکید کرد: هیچ تخلفی از ناحیه رستوران های دارای مجوز در تهران در ایام نوروز صورت نگرفته است.

وی در خصوص دریافت حق سرویس از مشتریان توسط برخی رستوران ها اعلام کرد: به هیچ عنوان رستوران ها نباید بابت حق سرویس از مشتریان مبلغی دریافت کنند مگر آنکه مورد خاصی همچون ولیمه و جشن در میان باشد.

منبع: اتاق اصناف ایران

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید