آرامش پایدار بازار در سال جاری | اتاق خبر
کد خبر: 330006
تاریخ انتشار: 16 فروردین 1395 - 13:24
عضو اتحادیه بنکداران مواد غذایی:
عضو اتحادیه بنکداران موادغذایی تاکید کرد: بازار موادغذایی در نوروز امسال آرامش خوبی داشت و باتوجه به شرایط تولید و فزونی عرضه بر تقاضا انتظار داریم این روند در سال جاری پایدار شود.

به گزارش اتاق خبر، قاسمعلی حسنی در مصاحبه با رادیو اقتصاد اظهار داشت: این آرامش محصول سیاست گذاری های دولت و همکاری تولیدکنندگان و توزیع کنندگان است و مصرف کنندگان هم دیگر به سراغ خرید مازاد بر نیاز و تبدیل خانه ها به انبار موادغذایی نمی روند.

وی گفت: قیمت برنج داخلی از ۷ هزار تومان تا ۱۰ هزار و ۲۰۰ تومان در بازار عرضه می شود و قیمت برنج خارجی هم متناسب با برند آنها تغییر نکرده است.

حسنی افزود: پیش بینی ما این است که این روند ثبات قیمت ادامه یابد و اتحادیه همه تلاش خود را می کند تا متناسب با نیاز و تقاضای جامعه برنامه ریزی شود و دیگر از التهاب های گذشته خبری نیست و امروزه خریداران و مشتریان در تعیین قیمت نقش اساسی دارند.

عضو هیات مدیره اتحادیه بنکداران موادغذایی با بیان اینکه بانک اطلاعاتی گسترده ای از اقلام موادغذایی در سراسر کشور داریم ، گفت: تا پایان سال هم افزایش فیمت نداریم و شهروندان هم دنبال خریدهای فله ای و انبوه نیستند و خریدهای خرد و تازه را در اولویت قرار می دهند.

وی افزود : کالاهای پرتقاضای مردم یعنی برنج ، روغن ، شکر و حبوبات به میزان زیاد تامین و عرضه شده است.

حسنی گفت: رقابت در بازار موادغذایی دیده می شود و اجازه نمی دهند انحصار و احتمال گران فروشی وجود داشته باشد.

عضو اتحادیه بنکداران موادغذایی درباره قیمت حبوبات نیز افزود: از حدود ۵ هزار تومان تا ۷ هزار تومان متغیر است و خوشبختانه کمبودی از لحاظ عرضه نداریم.

منبع: اتاق اصناف ایران

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید