نظارت اولویت‌ بهزیستی در سال ۹۵ | اتاق خبر
کد خبر: 330141
تاریخ انتشار: 16 فروردین 1395 - 22:03
معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور نظارت را از اولویت‌های بهزیستی در سال ۹۵ برشمرد و گفت: برای اولین‌بار آئین‌نامه نظارتی تدوین و ابلاغ شده است.

اتاق خبر: انوشیروان محسنی بندپی در دیدار با پرسنل و کارکنان ستادی گفت: هر کشوری مجوعه جزایری از نهادهاست و هر نهادی به اندازه نیروهای توانمند خود قابل اثربخشی و کیفیت‌بخشی است؛ از این‌رو سال گذشته توانمندی و تقویت روحیه خودباوری را در ۲۱ هزار پرسنل بهزیستی سرلوحه کار قرار دادیم و زمینه شارکت و ارائه پیشنهادات و نظرات را برای ارتقاء انگیزه فراهم آوردیم.

وی با اشاره به ۲۲ بازدید از پروژه‌ها و طرح‌های استانی، تصریح کرد: در این سفرها مشکلات پرسنل استان‌ها و شهرستان‌ها نیز شنیده و بهره‌مندی از حقوق اولیه کاکنان بهزیستی استان‌ها، تقویت بسته بیمه خدمتی پرسنل، اعطاء یک هزار وام قرض‌الحسنه به کارمندان شاغل در استان محقق شد.

محسنی بندپی با بیان اینکه قانون جامع حقوق معلولین در ۱۲ فصل و ۳۱ ماده نهایی شده و طبق اصل ۸۵ قانون اساسی در کمیسیونی ویژه بررسی شد، گفت: با تصویب این قانون در شورای نگهبان در آینده‌ای نزدیک تمام معلولین شدید و نیمه شدید از بیمه مکمل بهره‌مند خواهند شد .

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه بهزیستی را تخصصی‌ترین نهاد حمایتی برشمرد و گفت: بهزیستی در زمینه‌های مختلف از ظرفیت علمی و کارشناسی برخوردار بوده و در راستای حل مسائلی که به عنوان آسیب و چالش برای جامعه هدف ایجاد می‌شود، ارائه خدمت می‌کند.

وی نظارت را از اولویت‌های بهزیستی در سال ۹۵ برشمرد و ادامه داد: در واحد ارزیابی و مدیریت عملکرد اقدامات اثربخشی صورت گرفته است و از آنجا که بهزیستی از جمله نهادهایی است که در برون‌سپاری خدمات موفق عمل کرده است برای اولین‌بار آئین‌نامه نظارتی تدوین و ابلاغ کرد؛ چراکه در گذشته حلقه مفقوده بهزیستی ضعف در بعد نظارتی بود که بحمدالله در حال مرتفع شدن است.

محسنی بندپی  از اجرای دستورالعمل و پروتکل جدید مراکز ترک اعتیاد از اول فروردین ماه سال ۱۳۹۵ در سراسر کشور خبرداد و افزود: بهزیستی به عنوان تخصصی‌ترین و کارشناسی‌ترین نهاد دولتی با معادلات خود این مهم را کنترل و روند رو به رشد را مهار کنیم.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه امسال تکلیف مضاعفی با توجه به منویات مقام معظم رهبری و نامگذاری سال به «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» بر عهده بهزیستی است، یادآور شد: بهزیستی از جمله دستگاه‌های اثربخش است که پیشگیری و پس از آن مداخلات علمی و بهنگام را در دستور کار خود قرار داده است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید