Performancing Metrics

محصول شگفت انگیز لامبورگینی + ویدئو | اتاق خبر
کد خبر: 330641
تاریخ انتشار: 17 فروردین 1395 - 21:25
لامبورگینی از سنتناریو (Centenario) مدل جدید خود در جریان نمایشگاه خودرو ژنو ۲۰۱۶ رونمایی کرد.

به گزارش اتاق خبر این خودرو به لطف پیشرانه‌‌ی قدرتمند خود، مدل‌های دیگر این شرکت مثل اونتادور و هوراکان (مدل‌های دیگر لامبورگینی) را زیر سایه‌ی خود برده است.

به گفته ماوریزیو ریجیانی-مدیر تحقیق و توسعه‌ی شرکت لامبورگینی بزرگترین چالش گروه لامبورگینی طراحی این خودرو بوده است. وی افزود:

سخت‌ترین بخش کار فهم طراحی بود که به اونتادور  شبیه بوده ولی باز هم نمایانگر تلاش جدیدی از سوی ما باشد. این به مفهوم تغییر ظاهری خودرو و هر چه کاربردی‌تر کردن آن و البته تولید این خودرو به صورت کامل با فیبر کربن است. ما در تولید سنتناریو بر ابتکار و بخصوص ابتکار فنی تاکید کرده‌ایم.

اگر سنتناریو را به صورت یک کیک در نظر بگیرید، ما آن را به ۵ قسمت تقسیم کردیم. طراحی، یکی از این قسمت‌ها و قدرت بخش دیگری است. ما قدرت موتور ۱۲ سیلندر اونتادور را که در بهترین حالت ۷۵۰ اسب بخار بود به ۷۷۰ اسب بخار ارتقا دادیم. کمی خط قرمزهای خود را جابجا کردیم و کارایی موتور را ارتقا بخشیدیم تا به قدرتمندترین موتوری که تا به حال روی یک لامبورگینی سوار بوده دست پیدا کنیم.

ما همچنین وزن این خودرو را کاهش دادیم تا به نسبت قدرت به وزن بهتری دست پیدا کنیم. تمام قسمت‌های این خودرو از فیبر کربن ساخته شده و Centenario حدود ۱۵۲۰ کیلوگرم وزن دارد. 

  

94105

نظرات
فرناز جزایری
| |
2016-04-05 21:38:47
بسیار جالب بود مرسی
ADS
ADS
پربازدید