«اشتباهات عشاق تازه‌کار» در یک کتاب | اتاق خبر
کد خبر: 331007
تاریخ انتشار: 19 فروردین 1395 - 01:24
ایسنا نوشت: شهرام شفیعی از انتشار کتاب «فتوکمدی» که ترکیبی از عکس و متن است خبر داد

اتاق خبر - به گزارش خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا، این کتاب «اشتباهات عشاق تازه‌کار» نام دارد و به مسائل زوج‌های جوان و زن و شوهرها می‌پردازد.

کتاب مذکور که جلد نخست آن توسط انتشارات سیمای شرق راهی بازار شده، بناست تا پنج جلد تداوم داشته باشد. تاکنون کار نگارش دو جلد دیگر از این مجموعه که ویژه بزرگسالان نوشته شده، به اتمام رسیده است.

شفیعی می‌گوید نمونه‌هایی از فتوکمدی او در کانال آژانس مرکزی طنز و کمدی که کانال رسمی‌اش است به صورت تک‌فریمی قابل ملاحظه است.

این نویسنده و مدرس کمدی همچنین از نگارش مجموعه پنج‌جلدی طنزی ویژه کودکان و نوجوانان با پرداختن به مسائل شهرنشینی خبر داد.

این مجموعه با عنوان کلی «بوی جوراب را قرض نده» به مسائل و آداب شهرنشینی می‌پردازد و از سوی نشر کتاب نیستان منتشر می‌شود.

شهرام شفیعی تاکید کرد: فرهنگ شهرنشینی و لزوم رعایت آداب آن از طرف تک تک شهروندان در زمره مسائلی است که سال‌هاست ذهن من را به خود مشغول کرده است؛ بنابراین تصمیم گرفتم کار نگارش کتابی را با این مضمون به خودم سفارش دهم که حاصل آن مجموعه پنج‌جلدی «بوی جورابت را قرض نده» شده است. البته تشویق دوستان نازنینم در نشر نیستان باعث عملی شدن این تصمیم شد.

این مجموعه طنز را رضا مکتبی تصویرگری کرده و بناست به زودی راهی بازار کتاب شود. از این طنزپرداز همچنین جلد پنجم «جزیره بی‌تربیت‌ها» توسط انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان زیر چاپ است. «جزیره بی‌تربیت‌ها» در زمره مجموعه‌هایی است که به گفته نویسنده، هر سال یکی، دو جلد آن تجدید چاپ می‌شود و تا کنون دو جلد از این مجموعه که هر کدام قریب به 10 داستان را شامل می‌شود‌، برنده چند جایزه شده‌اند.

همچنین جلد ششم مجموعه «بگو، با هم بخندیم» با تصویرگری رضا مکتبی از دیگر آثار شهرام شفیعی است که بناست توسط انتشارات پیدایش راهی بازار شود. این اثر مجموعه‌ای از لطیفه‌هاست.

ایسنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید