فرصت بی نظیری برای همكاری ایران و هند در بخش پتروشیمی فراهم شده است | اتاق خبر
کد خبر: 331098
تاریخ انتشار: 19 فروردین 1395 - 10:37
كارشناسان هندی:
تعدادی از كارشناسان صنعت نفت و گاز و پتروشیمی هند،لغو تحریم های ایران را فرصت بی نظیری برای گسترش همكاری دو كشور در بخش نفت و گاز و بویژه پتروشیمی دانستند و برهمكاری تهران و دهلی نو دراین بخش ها تاكید كردند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، این افراد كه در همایش یكروزه فرصت های بازرگانی و پتروشیمی ایران و هند در دهلی نو شركت كرده بودند، خواستار رفع موانع موجود برای همكاری هرچه بیشتر دو كشور درصنایع بالادستی و پائین دستی نفت وگاز شدند.

پروفسور «ای.ك.گوش» استاد بخش پلیمر و مهندسی موسسه فناوری هند در دهلی نو در این همایش بر ضرورت گسترش و تحكیم روابط دو جانبه بین ایران و هند در بخش تحقیق و توسعه تاكید كرد.

وی با اشاره به زمینه های همكاری ایران و هند در بخش انرژی خاطرنشان كرد تهران و دهلی نو باید از فرصت بوجود آمده لغو تحریم ها برای گسترش همكاری و سرمایه گذاری استفاده كنند.

پروفسور 'گوش' كه سال گذشته جایزه ملی برای نوآوری فناوری بخش شیمی و پتروشیمی دولت هند را دریافت كرده بود افزود: من به عنوان عضو انجمن علمی هند خواهان گسترش همكاری دو كشور در زمینه تحقیق و توسعه بمنظور دستیابی به فناوری های نوین در بخش پتروشیمی ،پلاستیك و نفت و گاز هستم .

این استاد هندی درادامه گفت كه موقعیت استرانژیك بندر چابهار درایران فرصت بی نظیری برای همكاری بین ایران و هند بوجود آورده است .

'پی. ك. گوپتا' مدیر عامل بخش بازاریابی پتروشیمی شركت 'گیل' هند نیز با اشاره به تقاضای بالا برای محصولات پلیمر در این كشور خاطرنشان كرد دولت ایران در نظردارد 20 میلیارد دلار برای توسعه بندر چابهار سرمایه گذاری كند.

وی افزود:درصورتیكه این سرمایه گذاری انجام شود، تولید محصولات پتروشیمی در این بندر از مزیت بالایی برای هند باتوجه به نزدیكی به این كشور خواهد داشت .

این كارشناس ارشد هندی گفت كه شرایط بعد از تحریم ها فرصت مناسبی برای همكاری ایران و هند در بخش پتروشیمی ایجاد كرده است .

«آویناش جوشی» یك مقام ارشد وزارت كود شیمیایی هند نیز گفت كه تحولات سیاسی و بازرگانی ایجاد شده بین ایران و هند می تواند زمینه تحكیم روابط دو جانبه را فراهم كند.

وی افزود:آینده همكاری ایران با بسیاری از كشورها در بخش های پتروشیمی، پلاستیك، چاپ و بسته بندی بسیار روشن و امیدواركننده است .

این مقام هندی گفت:«نارندرا مودی » نخست وزیر هند بارها برگسترش روابط ایران و هند و ارتقاء تاكید كرده است .

«مورلی سراف» مدیر عامل شركت 'گروه شیام' هند نیز در سخنانی دراین همایش گفت:لغو تحریم های ایران فرصت بزرگی برای شركت های پتروشیمی برای سرمایه گذاری درایران بوجود آورده است .

همایش فرصت های بازرگانی ایران و هند در بخش پتروشیمی روز چهارشنبه با شركت تعدادی از كارشناسان بخش

پتروشیمی ایران و هند در حاشیه نمایشگاه پتروشیمی ،پلاستیك ،چاپ و بسته بندی درنویدا دهلی نو برگزار شد.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید