ارزیابی و رتبه سنجی سمن های جوانان در جشنواره «اتفاق ۳» | اتاق خبر
کد خبر: 331531
تاریخ انتشار: 21 فروردین 1395 - 13:38
مدیرکل مشارکتهای اجتماعی جوانان از ارزیابی و رتبه سنجی سمن های جوانان در جشنواره «اتفاق ۳» خبر داد.

اتاق خبر: رضا حجتی ، با اشاره به اینکه در سال ۹۵ بنا داریم به ویژه در حوزه رشد کیفی و توانمندسازی سمن ها فعالیت های خود را توسعه دهیم، گفت: جشنواره اتفاق، رویداد مهمی که به شرط تامین اعتبارات لازم امسال برگزار می شود.

وی افزود: جشنواره اتفاق که امسال سومین دوره آن برگزار خواهد شد، تنها ابزار ما برای ارزیابی و رتبه بندی سمن های است و به همین منظور در نظر داریم با بازنویسی و تجدیدنظر شیوه نامه ها و دستورالعمل ها و تهیه نظام نامه ارزیابی سمنها، این جشنواره را برپا کنیم.

مدیرکل مشارکت های اجتماعی جوانان با بیان اینکه جشنواره اتفاق ۳ بزرگترین رویداد در حوزه تشکل ها در ۴ سال گذشته است، ادامه داد: دوره پیشین این جشنواره سال ۹۲ برگزار شد و از آنجا که این جشنواره دوسالانه است، سومین دوره آن باید سال ۹۴ برگزار می شد، که به دلیل نبود اعتبارات به سال ۹۵ موکول شد.

حجتی تاکید کرد: اگر اعتبارات مورد نیاز تامین شود، مرحله استانی این جشنواره تابستان ۹۵ برگزار می شود و مرحله ملی آن در نیمه دوم سال برپا می شود. 

وی گفت: ارزیابی سازمان های مردم نهاد در جشنواره اتفاق ۳ به طور جامع خواهد بود.

حجتی با اشاره به مشکلات پیش رو در مشارکت اجتماعی جوانان اضافه کرد: اگر موانع مشارکت کاسته شود اقبال جوانان در مشارکت در امور اجتماعی و فرهنگی زیاد است اما در حال حاضر موانعی وجود دارد که کار را سخت می کند و در صورت رفع این موانع، آهنگ کار به صورت کمی و کیفی رشد خواهد کرد.

مدیرکل مشارکت های اجتماعی جوانان رشد تعداد سازمان های مردم نهاد در سال ۹۵ را وابسته به رفع این ایرادات دانست و تاکید کرد: چشم انداز سال ۹۵ در تعداد سمن های جوانان بستگی به زمینه های مشارکت های اجتماعی دارد به طوری که با ایجاد زمینه مناسب شاهد رشد تعداد سمن ها در سال ۹۴ بودیم و امیدواریم این روند در سال ۹۵ ادامه یابد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید