Performancing Metrics

خودکفایی کشور در تولید بنزین در آینده نزدیک | اتاق خبر
کد خبر: 331622
تاریخ انتشار: 21 فروردین 1395 - 18:36
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: با راه‌اندازی فاز اول پالایشگاه خلیج فارس بندرعباس در تولید بنزین کشور خودکفا می شویم.

اتاق خبر: حسین امیری خامکانی با اعلام این خبر گفت: با بهره برداری از فاز اول این پالایشگاه در تیرماه امسال 12 میلیون لیتر بنزین یورو4 به سبد بنزین کشور اضافه خواهد شد و در تولید بنزین کشور خودکفا می‌شویم.

وی افزود: پالایشگاه بندرعباس در سایر فرآورده‌ها به جز بنزین از سال قبل به صادرات پایدار رسیده است و در بنزین نیز از تیرماه امسال از 8 و نیم میلیون لیتر به 12 میلیون لیتر در روز خواهد رسید که 50 درصد این میزان بنزین یورو 4 خواهد بود.

 سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پالایشگاه خلیج فارس بندرعباس در 3 فاز در حال احداث است بیان کرد: با راه اندازی این سه فاز 36 میلیون لیتر بنزین یورو 4 به سبد بنزین کشور اضافه می شود.

 امیری تصریح کرد: با بهره برداری از فاز اول پالایشگاه ستاره خلیج فارس بندرعباس در بنزین کشور خودکفا می شویم و با بهره برداری از فازهای دوم و سوم این پالایشگاه و طرح توسعه سایر پالایشگاه ها به یک کشور صادر کنند بنزین تبدیل می شویم.

 نماینده مردم کوهبنان و زرند در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته لازمه صادرات مهار مصرف بنزین و بالابردن راندمان پالایشگاه‌هاست.

منبع:ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید