همکاری وزارت ارتباطات با آلمان در تولید پنل خورشیدی | اتاق خبر
کد خبر: 331624
تاریخ انتشار: 21 فروردین 1395 - 18:45
در منطقه ویژه اقتصادی پیام صورت خواهد گرفت؛
مهرنوشت: یک شرکت آلمانی تولیدکننده سلولها و پنل های خورشیدی، در منطقه ویژه اقتصادی پیام وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، فاز نخست تولید پنل خورشیدی را اجرایی می کند.

اتاق خبر -  محمدعلی مختاری مدیرعامل شرکت خدمات هوایی پیام با اشاره به رایزنی با یک شرکت آلمانی تولیدکننده سلولها و پنل های خورشیدی، اظهار داشت: فاز نخست این پروژه در زمینه تولید پنل های خورشیدی، با اعتباری بالغ بر ۱۷۰ میلیون یورو ( بیش از هفت هزار میلیارد ریال) در زمینی به مساحت ۲۰۰ هکتار در منطقه ویژه اقتصادی پیام انجام می شود.

وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد در خصوص نحوه این همکاری، گفت: در این پروژه، شرایط محیطی به لحاظ میزان تابش نور خورشید از اهمیت خاصی برخوردار است و از این رو، در این جلسات، پتانسیلها و قوانین منطقه ویژه پیام و چگونگی فعالیت ها و سرمایه گذاری مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت خدمات هوایی پیام، با اعلام آمادگی شرکت آلمانی برای سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی پیام، خاطر نشان کرد: این سرمایه گذاری می تواند زمینه انتقال دانش و فناوری مرتبط با آن را برای کشور فراهم کند.

مختاری با اشاره به سابقه این شرکت آلمانی در حوزه طراحی، ساخت و احداث نیروگاه خورشیدی پیشرفته متصل به شبکه های توزیع و یا منفصل از شبکه، افزود: این شرکت تاکنون در کشورهای آلمان، هند، نیجریه، تونس، کره جنوبی و بنگلادش با سرمایه گذاری در زمینه احداث کارخانه های سلولها و ماژول های خورشیدی به فعالیت پرداخته است.

وی با اشاره به همکاری و هماهنگی وزارتخانه های نیرو و ارتباطات و فناوری اطلاعات در این پروژه ادامه داد: امیدواریم تا پایان فروردین ۹۵ جمع بندی نهایی نسبت به چگونگی آغاز فعالیت و انعقاد قرارداد انجام و در نهایت در اردیبهشت ماه با حضور مقامات دو طرف، کلنگ احداث آن زده شود.

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید