نشست جدید شورای عالی انرژی | اتاق خبر
کد خبر: 332370
تاریخ انتشار: 23 فروردین 1395 - 18:08
معاون اول رئیس جمهور گفت: نظرات و دیدگاه‌های تکمیلی دستگاه‌ها در سند ملی راهبرد انرژی کشور دریافت و در حوزه انرژی تدوین می‌شود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، جلسه شورای عالی انرژی ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد. در این نشست، اسحاق جهانگیری از «انرژی» به عنوان عامل اصلی توسعه کشور یاد کرد و ضرورت برنامه ریزی دقیق و تلاش ویژه برای افزایش بهره وری در همه بخش ها و بویژه بهره وری انرژی را مورد تاکید قرار داد.

معاون اول رئیس جمهور اظهارداشت: بهره وری انرژی به عنوان عامل اصلی توسعه کشور امری ضروری است. جهانگیری همچنین با اشاره به ارائه گزارش نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور درباره سند ملی راهبرد انرژی کشور، گفت: لازم است سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، نظرات و دیدگاه های تکمیلی دستگاه های ذیربط متناسب با اقتضائات روز کشور که همه جوانب امر در سند ملی راهبرد انرژی کشور لحاظ شده باشد را دریافت کند تا در حوزه انرژی کشور تدوین شود.

در این جلسه پیشنهاد وزارت نیرو برای راه اندازی واحد بخار نیروگاه های سیکل ترکیبی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و تصمیمات مقتضی در این زمینه اتخاذ شد. همچنین در این جلسه که وزرای نفت، نیرو، امور اقتصادی و دارایی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نیز حضور داشتند، نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، گزارشی از بخش های مختلف سند ملی راهبرد انرژی کشور ارائه کرد و مقرر شد برای تکمیل این سند، نظرات دستگاه های مرتبط دریافت و به آن اضافه شود.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید