تاکید وزیر ارتباطات بر ارتقاء جایگاه علمی و فناوری در حوزه ICT و فضایی در سال تحقق اقتصاد مقاومتی | اتاق خبر
کد خبر: 332775
تاریخ انتشار: 24 فروردین 1395 - 21:41
دکتر واعظی در همایش ICT و اقتصاد مقاومتی در مرکز همایش های شهید قندی گفت: نگاه ما به موضوع اقتصاد مقاومتی تبلیغاتی نیست، باید عمل کنیم.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر واعظی در همایش ICT و اقتصاد مقاومتی که با حضور مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان ها و شرکتهای وابسته و همچنین مدیران استانی ICT برگزار شد، گفت: موضوع اقتصاد مقاومتی به عنوان موضوعی جدی مورد توجه این وزارتخانه است و لازم است هر کدام از سازمانها در مدت معین با برگزاری نشست های درون سازمانی برای دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی برنامه ریزی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه از همان زمان که سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغ شد، برنامه ریزی های مختلفی در وزارت ارتباطات انجام و ستادی با ریاست مهندس قنبری معاون برنامه ریزی وزارت تشکیل شد که تا به امروز ده نشست تخصصی در این حوزه برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه موضوع اقتصاد مقاومتی همواره مورد تأکید دکتر روحانی رئیس جمهوری است ، گفت: نگاه ما به موضوع اقتصاد مقاومتی نگاه تبلیغاتی نیست، باید عمل کنیم و برای تحقق این هدف در وزارت ارتباطات برنامه ریزی و بودجه صرف کنیم.

وزیر ارتباطات بر توجه بیشتر بر پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین پژوهشگاه فضایی تأکید کرد و افزود: لازم است در حوزه R&D ، پژوهش و خودکفایی محصول اقدام و عمل را به منصه ظهور برسانیم.

وی بر ارتقاء جایگاه علمی و فناوری در حوزه ICT و فضایی تأکید کرد و افزود: برخورداری از افراد نخبه برای پژوهش های این حوزه ضروریست.

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی نباید مختص به تهران باشد، افزود: مدیران استانی در همه استانها نماینده اینجانب هستند و باید محور اصلی کارشان را روی اقتصاد مقاومتی متمرکز کنند.

واعظی با تأکید بر اینکه تمامی پروژه توانا در شرکت ارتباطات زیرساخت بر مبنای تولید داخلی انجام شده است ، افزود: باید سعی کنیم در بخش های مختلف روی پای خود بایستیم و نوآوری داشته باشیم.

وی برکاهش تصدی گری تأکید کرد و با اشاره به ارائه محورهای اقتصاد مقاومتی برای بخش خصوصی و مردم، گفت: مردم می توانند خودشان کشور را اداره کنند.

واعظی در ادامه با اشاره به برداشتن تحریم ها برای کشور گفت: به عنوان یک ملت بزرگ و دارای جایگاه مهم جغرافیایی و حساس در منطقه، نباید اقتصاد ما دستخوش تحولات سیاسی، منطقه ای و جهانی شود و لازم است در مقابل رکودها و تورم ها در اقتصاد جهانی، اقتصاد ما مسیر خودش را طی کند.

وی با تأکید بر نقش ICT به عنوان پیشران توسعه کشور، افزود: از مدیران استانی انتظار داریم نگاه توسعه ای به ICT در استان ها را گسترش دهند.

واعظی ادامه داد: تلاش برای حل مشکلات بودجه ای، راضروری خواند و افزود: کمی بودجه نباید مانع پیشرفت و توسعه در بخشهای ICT و فضایی کشور شود.

وی درپایان تصریح کرد: امسال اولویت ما ایجاد کسب و کار، اشتغال، تولید محتوا، خدمات و اپلیکیشن است و تلاش می کنیم هر چه سریعتر طی سه ماه آینده دولت الکترونیک را رونمایی کنیم.

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید