ایجاد رونق پایدار در صنعت ساختمان باید در اولویت قرار گیرد | اتاق خبر
کد خبر: 333444
تاریخ انتشار: 27 فروردین 1395 - 01:38
مدیرکل راه و شهرسازی قزوین گفت: ایجاد رونق پایدار در صنعت ساختمان از اولویت های امروز استان است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، حامد مانی فر صبح پنجشنبه در نشست مشترک با هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان اظهار کرد: بازار داغ سالهای گذشته در حوزه مسکن و ساختمان فرصت بازنگری و مرور برنامه ها را از دست اندرکاران گرفته بود ولی در شرایط موجود می توان همه موارد مربوط به ساخت از جمله مسائل فنی و کیفی و همچنین گردش کارهای اداری را مورد بررسی و بازنگری قرار داده و با یک برنامه ریزی دقیق از رکود خارج شد.

وی با تاکید بر اینکه ایجاد رونق پایدار در صنعت ساختمان از اولویت های امروز استان است گفت: برای تحقق این امر باید از امکانات موجود مانند سیاست و تسهیلات دولت، توان و دانش فنی و مهندسی موجود در بخش خصوصی و همچنین سرمایه های موجود در این بخش استفاده کرد.

دبیر شورای مسکن استان در ادامه گفت: ما آمادگی داریم تا نقدها، پیشنهادات و نقطه نظرات اقشار مختلف را شنیده و در برنامه ها و سیاست های خود تا حد امکان لحاظ کنیم.

وی با اشاره به اینکه بدون تردید نقدهای سازنده از زوایای گوناگون می تواند راهگشا باشد بیان کرد: شورای مسکن استان که به ریاست استاندار محترم تشکیل می شود، جایگاه مناسبی است که می توان با مطرح نمودن برنامه های کارشناسی شده و هدفمند در آن و مصوب نمودن آنها، دستگاههای مختلف را مکلف کرد که در راستای یک سیاست مشخص و مدون حرکت کنند.

کاندیداها به شعارهای انتخاباتی خود عمل کنند

مدیرمسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی هم در این نشست گفت: وقت آنست که کاندایداهای محترمی که موفق به کسب رای از جامعه مهندسی استان شده و به عضویت هیات مدیره سازمان نظام مهندسی درآمده اند به شعارها و وعده های انتخاباتی خود عمل کنند.

علی محمد پورکریم هدف نهایی را بهره مند شدن عموم مردم از خدمات با کیفیت مهندسی دانسته و افزود: هیات چهار نفره استان هم ظرفیت این را دارد تا از شعارهایی که قابلیت اجرایی شدن دارند حمایت کرده تا به یاری خدا، همچون گذشته شاهد پیشرفت روزافزون خدمات فنی و مهندسی در سطح استان باشیم.

توجه به تنوع کاربری ها یکی از راههای ایجاد رونق در صنعت ساختمان

مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی نیز در این نشست عنوان کرد: توجه به کاربری های مختلف فرهنگی، هنری، ورزشی و تفریحی می تواند علاوه بر ایجاد رونق نسبی در ساخت و ساز موجبات گردش اقتصادی را نیز در استان فراهم کند.

محسن اسماعیلی با تاکید بر اینکه امروز استان نیازمند تعریف پروژه های با کاربری عمومی است افزود: باید با برنامه ریزی و هدف گذاری نیازهای قابل توجه موجود در حوزه های فرهنگی و تفریحی را با ایجاد فضاهای شهری موثر و کارآمد مرتفع کنیم.

به زودی پنجره جمعیتی باز خواهد شد

نایب رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین با اشاره به اینکه امروز میزان عرضه و تقاضا در کشور برای اولین برابر به تعادل رسیده گفت: شرایط موجود در بازار مسکن فرصت خوبی فراهم کرده که روی موضوع کیفیت در خدمات  مهندسی تمرکز کنیم.

وثیق نیا در ادامه افزود: به زودی پنجره جمعیتی باز شده و نیازهای جدید در بازار مسکن ایجاد خواهد شد که باید پیش از فرا رسیدن این موضوع ساز و کارهای بهره برداری موثر از آن را فراهم کنیم.

حامد عبدالرزاقی رییس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان این اداره کل نیز با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه نظارت عالیه، مواردی که لزوم رعایت آنها در پروژه و ساخت و سازها ضروری است را عنوان کرد.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید