بلغارستان، اسپانیا و یونان بازار جدید پتروشیمی ایران | اتاق خبر
کد خبر: 333510
تاریخ انتشار: 27 فروردین 1395 - 04:47
یک مقام مسئول از سه کشور اروپایی اسپانیا، بلغارستان و یونان به عنوان مشتریان جدید محصولات پتروشیمی ایران نام برد و گفت: صادرات پتروشیمی به اروپا امسال افزایش می یابد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر مجید رضایی امروز  با بیان اینکه هم اکنون انواع محصولات پلیمری همچون اتیلن بوتادین، بوتن یک و بنزین پیرولیز را تولید می‌شود، گفت: ظرفیت تولید اتیلن در مجتمع پتروشیمی جم سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن است که در سال ۹۴ بالاترین رکورد تولیدات را از زمان راه‌اندازی به ثبت رسیده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه ۸۰ درصد از محصولات تولیدی در بازارهای هند، چین، ترکیه، اروپا و آفریقا و حوزه آسیای میانه و حوزه قفقاز صادر می‌شود، تصریح کرد: کشورهای اسپانیا، انگلستان، ایتالیا، بلغارستان و یونان از جمله کشورهای اروپایی هستند که محصولات پتروشیمی جم اخیرا به این کشورها صادر می‌شود.

مدیر بازاریابی پتروشیمی جم با اعلام اینکه هم اکنون به طور سالانه حدود ۴۵۰ هزار تن مواد پلی اتیلن به بازار هدف صادر می‌کنیم، اظهار داشت: براساس برنامه‌ریزی انجام گرفته برای سال ۹۵، قصد داریم در کنار افزایش تولید مجتمع و رکوردشکنی مجدد، حجم صادرات را هم بالا ببریم.

وی، یکی دیگر از برنامه‌های این مجموعه پتروشیمی برای سال ۹۵ تغییر بازار هدف است به طوری که قصد داریم از صادرات خود به بازار چین کاهش دهیم، تاکید کرد: از سوی دیگر همزمان با کاهش صادرات محصولات پتروشیمی به چین، صادرت را به بازارهای اروپایی و همچنین هند و پاکستان افزایش دهیم، زیرا معتقدیم باید ارزش افزوده بیشتری ایجاد می کند.

وی با تاکید بر اینکه اسفند ماه گذشته توانستیم ۲۵ درصد از صادرات خود را به چین کاهش دهیم، بیان کرد: دلیل این کاهش، افزایش صادرات به بازارهای اروپایی و دیگر کشورهای آسیایی بود که ارزش افزوده بیشتری دارد را فراهم می‌کند.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید