نکوداشت روز سعدی در تاجیکستان با دو برنامه | اتاق خبر
کد خبر: 333619
تاریخ انتشار: 27 فروردین 1395 - 17:11
مراسم نکوداشت یاد سعدی همزمان با اول اردیبهشت، روز بزرگداشت شیخ اجل در تاجیکستان برگزار می‌شود. در آستانه این روز، فراخوان سومین دوره جایزه سعدی در این کشور هم منتشر شد.

اتاق خبر- مراسم نکوداشت یاد سعدی همزمان با اول اردیبهشت، روز بزرگداشت شیخ اجل در تاجیکستان برگزار می‌شود. در آستانه این روز، فراخوان سومین دوره جایزه سعدی در این کشور هم منتشر شد.

سعدی

همزمان با اول اردیبهشت هر سال، علاقه‌مندان سخن ماندگار پارسی، در جای جای جهان به یاد عاشقانه‌های جاودان و شكوه اخلاقی خداوندگار سخن، سعدی شیرازی، گرد هم آمده، جان تشنه خویش را با آب زلال حكمت و معرفت این آموزگار حكمت و اخلاق سیراب می‌كنند.

رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاجیكستان نیز همراه با دوستداران سعدی در ایران و سراسر جهان، این روز به یادماندنی را گرامی خواهد داشت. در این برنامه كه در روز چهارشنبه، مورخ ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵، از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۱:۳۰ صبح به وقت محلی در كتابخانه لاهوتی شهر دوشنبه برگزار می‌شود، با حضور سفیر و رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و گروهی از اهل ادب و هنر تاجیكستان، از نقش سعدی در ادبیات تاجیكستان سخن گفته خواهد شد.

سومین دوره جایزه سعدی فراخوان داد

در خبری دیگر در خصوص نکوداشت یاد سعدی در تاجیکستان، رایزنی فرهنگی ایران در این کشور با استناد به برنامه‌‌های سالانۀ مصوب خود و با هدف تشویق و حمایت از پژوهشگران در زمینۀ پژوهش، تألیف و برگردان آثار فاخر فرهنگ و تمدن مشترک ایران و تاجیکستان، فرخوان سومین دوره جایزه سالانه خود موسوم به سعدی را اعلام كرد.

بر اساس این فراخوان، تمام آثار پژوهشی، تألیفی و برگردان پژوهشگرانی که دربارۀ ایران و اشتراکات زبانی، ادبی، فرهنگی و هنری آن با تاجیکستان در سال ۲۰۱۵ میلادی نوشته شده باشد، در روند دریافت این جایزه قرار خواهند گرفت.

منبع: مهر 

94106 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید