آمریکا از طریق فرزندان خارج رفته مقامات نفوذ می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 333654
تاریخ انتشار: 27 فروردین 1395 - 20:29
آیت الله جنتی:
آیت الله احمد جنتی امام جمعه موقت تهران با اشاره به نامگذاری سال 1395 توسط رهبر معظم انقلاب تحت عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گفت: اقتصاد مقاومتی باید انقلابی باشد.

اتاق خبر - آیت الله احمد جنتی این مطلب را در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته تهران بیان كرد.وی ادامه داد: رویه عادی و معمولی اداری نمی تواند در تحقق اقتصاد مقاومتی اثر مطلوب داشته باشد بلكه باید اقتصاد مقاومتی انقلابی باشد.

امام جمعه موقت تهران گفت: رهبر معظم انقلاب سال 1395 را سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری كردند و در خطبه یك ساعت و 25 دقیقه اول سال توضیح دادند، در جای دیگر فرمودند حوزه علمیه باید انقلابی باشد و در دیدار اعضای خبرگان نیز گفتند خبرگان باید انقلابی باشد. آیت الله جنتی ادامه داد: این حرف ها خیلی بجا، لازم و ارزشمند است یعنی اقتصاد مقاومتی اگر می خواهد موفق شود باید انقلابی باشد، این رویه عادی و معمولی اداری در تحقق اقتصاد مقاومتی اثر مطلوب ندارد.
وی یادآور شد: اقتصاد مقاومتی می خواهد در مقابل آمریكا و غرب بایستد، تحولی در وضع مملكت در بعد اقتصادی ایجاد كند، این با یك حركت های اداری و تشكیلاتی طبق رویه هایی كه تاكنون بوده است امكان پذیر نیست و باید اقدام و عمل در این زمینه صورت بگیرد.
امام جمعه موقت تهران گفت: اقدام و عمل به جز روحیه انقلابی به هیچ طریق دیگری امكان پذیر نیست، كسانی كه این روحیه را ندارند به فكر خود، آینده خود و روزمرگی هستند.
آیت الله جنتی افزود: در كشور امكانات و ظرفیت های زیادی داریم به طوری كه دنیا در حسرت آن است، نیروی انقلابی كه جنگ را به پیروزی رساندند هنوز هستند و این ها در مساله علم پیشرفت های قابل توجهی پیدا كردند و در هرجا وارد شدند چشم دنیا را خیره كردند.
وی ادامه داد: از نظر ذخایر معدنی حدود 85 درصد از معادن استخراج نشده است، نمی دانم چرا استفاده نمی كنیم؟
امام جمعه موقت تهران گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند 100 میلیارد دلار در انرژی اصراف می شود یعنی اگر در مصرف انرژی اصراف نكنیم 100 میلیارد دلار به دستمان می آید، در حالی كه در حال حاضر برای یك یا 2 میلیارد تلاش می كنند تا بدست بیاورند.
آیت الله جنتی افزود: این موضوع یك روحیه انقلابی می خواهد، انقلابی نه تسلیم و نه تحریم را باور دارد و راه سوم یعنی اقتصاد مقاومتی را می پذیرد، این ها می گویند یا تسلیم شوید یا تحریم می كنیم كه ما باید در مقابل آن ها بایستیم. می توانیم در مقابل آن ها بایستیم به شرطی كه حركت های انقلابی داشته باشیم.
امام جمعه موقت تهران گفت: عده ای در سطح های بالای مملكت و برخی نیز در بخش خصوصی ثروت های كلان كشور را به اندونزی، امارات، تركیه و اروپا می برند، چرا این كار را می كنند؟ اگر روحیه انقلابی باشد باید با این ها برخورد كند، نباید بگذارند این ها پول ها را از این طرف و آن طرف جمع كنند كه البته معلوم نیست پول ها را از كجا آورده اند، واحد آن ها میلیارد یا میلیارد دلار است.
آیت الله جنتی با تاكید بر اینكه باید با عوامل نفوذی برخورد كرد و این برخورد انقلابی می خواهد افزود: رهبر معظم انقلاب چند مرتبه فرمودند افرادی در فكر نفوذ هستند و نفوذ كرده و می كنند، باید این خط را تشخیص دهیم.
وی ادامه داد: وقتی بنا شد نور چشمی های مقامات بالا، پسر و دخترها در اروپا،آمریكا و انگلستان تحصیل كنند از طریق آن آمریكا در اینجا نفوذ می كند و می گوید به پدرت این را بگو و به آنان پول و امتیاز می دهد و آنان را می خرد. امام جمعه موقت گفت: باید عوامل نفوذی خارجی و داخلی را بشناسیم، باید انقلابی حركت كنیم.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید