راز روبرو شدن با پول در «گمشده وپیدا شده» افشا شد | اتاق خبر
کد خبر: 333778
تاریخ انتشار: 28 فروردین 1395 - 10:20
کتابی دیگر از جنین راس نویسنده پروفروش آمریکایی با عنوان «گمشده و پیدا شده» در ایران منتشر شد.

گمشده و پیدا شده

اتاق خبر - کتابی دیگر از جنین راس نویسنده‌ کتاب پرفروش «زن، غذا، خدا» و با عنوان «گمشده و پیدا شده» با ترجمه بیتا ابراهیمی از سوی نشر آموت منتشر شد.

این کتاب به گفته نویسنده آن تلاشی است برای مواجهه با یکی از چالش‌های بزرک زندگی: با مساله پول چطور کنار بیاییم.

ماجرای تالیف این کتاب از این قرار است که وقتی جنین راس و شوهرش همه‌ پس انداز زندگی‌شان را در یک کلاه‌برداری از دست دادند، آن‌ها هم به میلیون آمریکایی دیگر پیوستند که با به هم ریختگی اوضاع مالی، عدم اطمینان و تغییر همه‌ امیدها و آرزوهایشان رو به رو شده بودند. شوک ناشی از این جریان جنین را بر آن داشت که به کندوکاو در این زمینه بپردازد که چطور رفتارها و عادت‌هایمان در زمینه‌ پول، می تواند ما را دقیقا به همان موقعیتی بکشاند که از آن هراس داریم.

راس انتخاب‌های ناخودآگاهش را کشف می‌کند: خرید کردن ناگهانی بعد از مدت‌ها برنامه‌ریزی مالی، استفاده ار پول به عنوان جایگزینی برای عشق. منابع پنهان این عادت‌ها را بررسی می‌کند. او با شوخ طبعی و درایت، زنگ خطر بلندی را به صدا در می‌آورد تا به یادمان بیاورد که چطور می‌توانیم احساسات و رفتارمان را در زمینه‌ پول تغییر دهیم؛ چیزی که می‌تواند نه مایه‌ عذاب و هراس که مایه‌ اطمینان و آرامش زندگی ما باشد.

راس پیش از این نیز با نگارش کتاب «زن، غذا، خدا» توانسته بود در صدر رتبه کتاب‌های پروفروش روزنامه نیوروک تایمز قرار بگیرد.

کتاب « گمشده و پیدا شده» نوشته‌ی «جنین راس» با ترجمه‌ی «بیتا ابراهیمی» ‌ در ۲۳۲ صفحه و به قیمت ۱۵۰۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

مهر

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید