بارش باران و تگرگ در البرز | اتاق خبر
کد خبر: 334036
تاریخ انتشار: 28 فروردین 1395 - 22:02
اداره کل هواشناسی استان البرز پیش‌بینی کرد که با ورود سامانه بارشی جدید به استان احتمال بارش باران، تگرگ، وزش باد شدید و در پی آن خسارت به تأسیسات وجود دارد.

اتاق خبر: منصور رحمانیان ، با توجه به تصاویر ماهواره و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، از امروز (شنبه) به‌تدریج با ورود سامانه بارشی جدید به منطقه و استقرار آن تا روز دوشنبه، در برخی ساعات رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید، در پاره‌ای مناطق احتمال تگرگ و در ارتفاعات پدیده مه پیش‌بینی می‌شود.

وی در ادامه گفت: با توجه به فصل بهار و رگباری بودن بارش‌ها، احتمال آب‌گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی دور از انتظار نیست.

مدیرکل اداره هواشناسی استان البرز ادامه داد: همچنین باوجود وزش بادهای شدید احتمال خسارت به تأسیسات وجود دارد به همین منظور توصیه می‌شود تمهیدات و تجهیزات لازم بكار گرفته شود.

رحمانیان در پایان وضعیت جوی محور کرج - چالوس را تشریح کرد و گفت: در حال حاضر ماکزیمم سرعت باد در این محور ۵۸ کیلومتر بر ساعت است وضعیت جوی در جاده چالوس نیمه‌ابری تا ابری همراه با رگبار باران، رعدوبرق و گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید