گسترش روابط ایران با اتحادیه اروپا در حوزه‌ فناوری‌های جدید | اتاق خبر
کد خبر: 334306
تاریخ انتشار: 29 فروردین 1395 - 19:27
ستاری در دیدار با کمیسیونر تحقیقات اتحادیه اروپا خواستار شد
معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور با تاکید بر اهمیت اجرایی کردن مفاد بیانیه مشترک ایران و اروپا، گسترش روابط با اتحادیه اروپا در حوزه‌ فناوری‌های جدید را خواستار شد.

اتاق خبر - دکتر سورنا ستاری در دیدار با کارلوس موداس، کمیسیونر تحقیقات و نوآوری اتحادیه اروپا به معرفی ظرفیت‌های علم و فناوری ایران و پیشرفت‌های کشورمان در این حوزه پرداخت و گفت: روابط کشورها در حوزه علم و فناوری و بخصوص روابط علمی فارغ از روابط سیاسی کشورها است.

1460886165186_satarieurop2_50659.jpg

وی افزود: در سال‌های اخیر، غالبا اخبار مرتبط با ایران در حوزه هسته‌ای بوده؛ اما ایران در حوزه‌های نانوفناوری، زیست‌فناوری و سلول‌های بنیادی نیز پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است.

ستاری با اشاره به اینکه بزرگترین شرکت‌های فناوری اطلاعات و زیستی در منطقه، ایرانی هستند، گسترش روابط با اتحادیه اروپا در حوزه‌ فناوری‌های جدید را خواستار شد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با تاکید بر اهمیت اجرایی کردن مفاد بیانیه مشترک ایران و اروپا و تأکید بر بخش همکاری‌های علمی و فناوری این بیانیه، پیشرفت در علم را امری جهانی دانست و از آمادگی ایران برای اجرایی کردن بیانیه مشترک خبر داد.

در ادامه این جلسه، موداس از کاربردی کردن علوم پایه به عنوان یکی از مهمترین‌ اولویت‌های دوره کاری خود یاد کرد و برنامه افق 2020 اروپا را یکی از راهکارهای اجرایی کردن این مهم عنوان کرد.

وی به بیانیه مشترک بین ایران و اتحادیه اروپا اشاره کرد و گفت: این بیانیه به عنوان گامی مهم در توسعه ارتباطات آتی ایران و اتحادیه اروپا است و باید مشارکت ایران در سایر پروژه‌های مشترک با اتحادیه اروپا بیشتر شود.

بر اساس این گزارش، کارلوس موداس، کمیسیونر تحقیقات و نوآوری اتحادیه اروپا روز شنبه، 28 فروردین ماه به منظور گسترش روابط ایران و اتحادیه اروپا در قالب هیاتی به ریاست فدریکا موگرینی، مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا وارد تهران شدند و در پایان این دیدار یک روزه، بیانیه مشترکی به امضای وزرات امور خارجه و اتحادیه اروپا رسید که معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، مسؤول اجرای بخش مرتبط خواهد بود.

ایسنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید