منابع مالی ارزان قیمت، نیاز تولیدکنندگان گل و گیاه در مازندران | اتاق خبر
کد خبر: 334978
تاریخ انتشار: 31 فروردین 1395 - 15:38
رئیس هیئت مدیره اتحادیه تولیدکنندگان گل و گیاه مازندران گفت: تولیدکنندگان گل و گیاه مازندران به منابع مالی ارزان قیمت و بازنگری در قوانین نیاز دارند.

1431336252003_Rouhollah Vahdati-15.jpg

اتاق خبر - غلامرضا گلزاریبا بیان این‌که بسیاری از معادلات جهانی تغییر کرده است، اظهار کرد: تعاریف و مطالبات اقتصادی جدید دنیا فضا را برای تولید ملی و کشاورزی کشور ما به وجود آورده است.

وی گفت: با توجه به شرایط اقتصادی حال حاضر کشور، تولیدکنندگان درک درستی از رخدادهای داخلی دارند و توقع آنها از دولت‌مردان خواسته زیادی نیست.

این تولیدکننده مازندرانی اعضای اتحادیه تولیدکنندگان گل و گیاه را کم توقع از خواسته‌های صنفی دانست و خاطرنشان کرد: سود بانکی 22 درصد به هیچ وجه توجیه اقتصادی ندارد، در صورتی که نرخ تسهیلات بانکی در دیگر کشورهای رقیب بین صفر تا چهار درصد است.

گلزاری حمایت دولتی برای توسعه تولید گلخانه‌ای استان را خواستار شد و اظهار کرد: وقتی می‌خواهیم از اقتصاد تک محصولی خارج شویم و در حوزه صادرات گام برداریم باید زمینه و بسترهای تولید کیفی را برای تولیدکننده به وجود آید.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه تولیدکنندگان گل و گیاه مازندران تاکید کرد: برای آن‌که گل‌های زینتی مازندران در بازارهای جهانی ورود پیدا کنند نیازمند به مدرنیته شدن تولید هستیم و این مدرن‌سازی نیازمند حمایت‌های مالی است.

گلزاری با بیان این‌که بذرهای مورد نیاز داخل در بهترین موسسه‌های تولید بذر کشورهای خارجی تولید می‌شود، اظهار کرد: بذر مورد نیاز تولیدکنندگان گل و گیاه در بهترین موسسه‌های کشاورزی دنیا تولید می‌شود و زمانی که به مرز می‌رسد برچسب قاچاق می‌خورد، چون مبادی قانونی برای ورود آن تبیین و تعیین نشده است.

این تولیدکننده در ادامه تصریح کرد: برای به دست آوردن بازار کشورهای منطقه نیازمند واردات بذرهای برای پرورش در داخل کشور هستیم.

وی مازندران را دارای ظرفیت‌های بسیاری در حوزه پرورش و تولید گل و گیاه زینتی دانست و خاطرنشان کرد: می‌توانیم در پرورش گل‌های گلدانی رتبه اول را در کشور به دست آوریم و از بازارهای منطقه سهمی کسب کنیم.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه تولیدکنندگان گل و گیاه مازندران تاکید کرد: در سراسر کشور هیچ منطقه‌ای به اندازه مازندران ظرفیت پرورش گل و گیاه را در بالاترین سطح از کیفیت ندارد و این یک مزیت عالی برای اشتغال‌زایی و ارزآوری دارد.

گلزاری خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان گل و گیاه مازندران نیاز به منابع مالی ارزان‌قیمت و بازنگری قوانین دارند.

وی در پایان تصریح کرد: تولید و پرورش گل و گیاه یکی از مهم‌ترین بخش‌های کشاورزی در حوزه ایجاد اشتغال و ارزآوری است.

ایسنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید