فروشگاه شهروند واگذار نمی شود | اتاق خبر
کد خبر: 335048
تاریخ انتشار: 31 فروردین 1395 - 20:33
چمران:
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تذکر اعضای شورای شهر در خصوص واگذاری فروشگاه های شهروند گفت: بحث فروش فروشگاه های زنجیره ای شهروند مطرح نیست.

اتاق خبر - مهدی چمران روز سه شنبه در دویست و پنجاه و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه واگذاری این فروشگاه سال 88 در دستور کار بود افزود: در سال های گذشته خریدار مناسبی برای شهروند پیدا نشد.
وی گفت: تنها 10 درصد از سهام شهروند متعلق به شهرداری است و طرح فروش آن به تصویب شورای شهر نرسید.
محمد حقانی عضو شورای شهر تهران نسبت به اظهارات شهردار تهران درخصوص فروش شهروند انتقاد کرده و گفته بوداین نوع اظهار نظرها تبعات حقوقی و اجتماعی دارد و شهردار تهران با مطرح کردن این موضوع از حیطه وظایف و اختیارات خود خارج شده است.
وی گفت: بیان این موضوع در زمانی که شورای شهر تهران سه ماه گذشته ضرورت ابقاء فروشگاه شهروند در مالکیت شهرداری را تصویب کرده، درست نیست.
غلامرضا انصاری عضو دیگر شورای اسلامی شهر تهران نیز درخصوص فروش شهروند گفت: وقتی شعار مدیریت یکپارچه شهری را می دهیم نه در حوزه توزیع بلکه در تمامی خدمات از جمله آب و فاضلاب نیز می توانیم فعالیت داشته باشیم.

*شورای شهر طرح مصوبی برای پیاده راهسازی میدان قدس تا تجریش نداد
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به سخنان اعضای شورای شهر درباره ایجاد پیاده راه های 17 شهریور و 30 تیر در شهر تهران گفت: شورای شهر طرح مصوبی برای پیاده راهسازی میدان قدس تا خیابان تجریش ندارد.
وی در خصوص رابطه با پیاده راهسازی حد فاصل میدان قدس تا خیابان تجریش افزود: طرح های زیادی در این خصوص ارائه شده اما هیچ کدام به تصویب نرسیده است.
چمران گفت: طرح های دیگری در این محدوده از جمله ایجاد تونل و زیرگذر برای رفع مشکلات ترافیکی مظرح شده و در حال بررسی است.
وی همچنین با اشاره به پیاده راه سازی در خیابان 30 تیر خاطرنشان کرد: ایجاد قطب های فرهنگی و تجاری، کلیسا، کنیسه معبد زرتشتیان و موزه موجب شده است که در این محدوده پیاده راه سازی شود.
ایجاد 26 پیاده راه در شهر پایتخت در سومین دوره شورای اسلامی شهر تهران به تصویب رسید که در راستای آن پیاده راه های 17 شهریور و 30 تیر در شهر تهران ایجاد شده است.
ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید