هدف ما توجه به جوانان جودوکار است | اتاق خبر
کد خبر: 335145
تاریخ انتشار: 1 اردیبهشت 1395 - 03:20
رودکی در نشست خبری:
مدیرفنی تیم ملی جودو گفت: شرایط این روزهای جودو خوب است و با توجه ویژه به جوانان می‌توانیم برای سالهای آتی نتایج بهتری کسب کنیم.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، نشست خبری فدراسیون جودو عصر امروز در محل سالن اجتماعات دفتر امور مشترک فدراسیون ها برگزار و طی آن سرپرست فدراسیون و مدیرتیم های ملی گزارشی از رقابتهای قهرمانی آسیا ارائه دادند. 

محمدرضا رودکی قهرمان پیشین آسیا که بعد از حضور خدابخش در فدراسیون جودو به عنوان مدیرتیم های ملی انتخاب شده در این نشست با بیان اینکه جودو بعد از تغییرات مدیریتی روزهای خوبی را سپری می کند اظهار داشت: مسائل حاشیه ای این روزها جودو را آزار نمی دهد و همین موضوع باعث شده تا جودو از پتانسیل بالای خود بهترین بهره را ببرد. 

وی ادامه داد: جودو ایران جوانان با آتیه ای دارد که در همین رقابتهای قهرمانی آسیا اولین حضور خود در یک میدان بزرگ را تجربه کردند و خدا را شکر عملکرد خوبی هم داشتند. نتایج اخیر تیم ملی در تاشکند بار دیگر امید را به این رشته بازگرداند و انگیزه خوبی در بین جوانان و مربیان برای فعالیت و تلاش بیشتر در راه رسیدن به موفقیت ایجاد کرده است. 

رودکی با بیان اینکه تیم ملی قبل از حضور در مسابقات قهرمانی آسیا در هیچ تورنمنتی شرکت نکرده بود بود به مبارزات خجسته اشاره کرد و گفت: این جوان در مبارزه با برخی از بهترین های جهان هیچ امتیازی از دست نداد و اگر کمی خوش شانس بود می توانست به مدال طلا دست پیدا کند. 

مدیر تیم های ملی جودو در مورد جذب مربی خارجی برای بانوان هم گفت: چهار عضو تیم بانوان ما با اینکه در بخش تیمی مقابل چین تایپه نتیجه را واگذار کردند اما عملکرد قابل قبولی داشته و ثابت کردند در صورت توجه بیشتر می توانند به موفقیت برسند. مسئولان فدراسیون در گذشته سیاست های اشتباهی در خصوص بانوان داشتند که امیدوارم با حضور مربی خارجی در راس تیم ملی جودو بانوان شاهد نتایج خوب آن‌ها در مسابقه‌های پیش رو باشیم.

وی ادامه داد: در جریان رقابتهای قهرمانی آسیا رایزنی‌هایی با مسئولان چند کشور داشتیم و در خصوص جذب مربی و برگزاری اردوی مشترک و یا حضور تیم ملی آنها در تهران به توافق رسیدیم.تیمی به مسابقات ازبکستان رفت که تلفیقی از جوانی و تجربه بود و در کل عملکرد مناسبی داشت. 

رودکی در خصوص سعید ملایی و کسب مدالهای متوالی برنز هم گفت: ملایی یکی از بهترین های جودو جهان است که اگر در همین مسابقات تاشکند اسیر مشکلات داوری نمی شد کسب مدال طلا حداقل نتیجه او بود. ملایی در صورت ادامه این روند می تواند در ریو به مدال دست پیدا کند. 

وی در پایان به مسابقات پیش روی تیم ملی اشاره کرد و گفت: ما دو مسابقه آذربایجان و قزاقستان را پیش رو داریم که تیم ملی با چهار جودوکار به این مسابقات می رود و اگر همین روند رو به رشد را داشته باشیم و خجسته همچنان به مدال دست پیدا کند می توانیم سهمیه چهارم را برای ریو کسب کنیم.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید