توسعه همکاری‌های بین‌المللی تنها راه مقابله با معضل مواد مخدر است | اتاق خبر
کد خبر: 335633
تاریخ انتشار: 2 اردیبهشت 1395 - 19:18
وزیر کشور گفت: مهمترین رکن موفقیت کشورها در قبال معضل مواد مخدر، توسعه همکاری های منطقه ای و بین‌المللی و مشارکت تمامی کشورهای جهان در این مساله است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، در دیدار عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشورمان و رئیس اژانس مبارزه با مواد مخدر اوکراین، کلیات مربوط به یادداشت تفاهم همکاری های دو کشور در زمینه مبارزه با مواد مخدر که از مدتها قبل در دست بررسی و تهیه بود، در حاشیه نشست ویژه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، نهائی و مقرر شد در اینده نزدیک به امضای مسئولین مبارزه با مواد مخدر دو کشور برسد.

در سند مذکور زمینه همکاری های دو کشور در تمامی زمینه های مبارزه با مواد مخدر و روان‌گردانها و همچنین جلوگیری از انحراف پیش سازهای آن از جمله پیشگیری، درمان معتادان، کاهش آسیب های ناشی از اعتیاد، برنامه های اموزشی، تبادل اطلاعات و تجربیات، مبارزه با پولشوئی و مقابله جدی با قاچاقچیان مواد مخدر، پیش بینی و لحاظ شده است.

رحمانی فضلی در این دیدار با اشاره به ماهیت فراملی معضل جهانی مواد مخدر، تاکید کرد: مهمترین رکن موفقیت کشورها در قبال معضل مواد مخدر، توسعه و گسترش همکاری های منطقه ای و بین‌المللی و مشارکت تمامی کشورهای جهان در این کارزار است.

رئیس آژانس ملی مبارزه با مواد مخدر اوکراین در این دیدار ضمن تقدیر از اقدامات جمهوری اسلامی ایران در مقابله جدی با قاچاقچیان مواد مخدر، خواهان انتقال تجربیات ایران به اوکراین شد که این امر مورد موافقت وزیر کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشورمان قرار گرفت.

همچنین در این دیدار مقامات ایران و اوکراین موافقت کردند تا همکاری‌های دوجانبه در جهت تهیه و تولید داروهای درمان اعتیاد، پس از طی تشریفات قانونی آن آغاز شود.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید