توسعه خط مترو فرودگاه امام خمینی (ره) در دستور کار قرار دارد | اتاق خبر
کد خبر: 335761
تاریخ انتشار: 3 اردیبهشت 1395 - 15:16
تشکری هاشمی:
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: مدیریت شهری پیگیری های لازم برای احداث و افتتاح خط مترو فرودگاه امام خمینی (ره) را دنبال می کند.

اتاق خبر- معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: مدیریت شهری پیگیری های لازم برای احداث و افتتاح خط مترو فرودگاه امام خمینی (ره) را دنبال می کند.

افتتاح ایستگاه مترو فرودگاه مهرآباد

سید جعفر تشکری هاشمی با اشاره به تامین اعتبارات مترو شهر آفتاب گفت: معمولا برای احداث خطوط تونلی به ازای هر کیلومتر۲۰۰ میلیارد تومان هزینه صرف می شود به طوری که این میزان اعتبار کل نیازها همچون ایستگاه ،تجهیزات و واگن را تامین می کند بنابراین اعتبارات مترو شهر آفتاب نیز در همین راستا ارزیابی و صرف شد.

وی با اشاره به تلاش های شرکت مترو برای رسیدن این خط به نمایشگاه بین المللی کتاب گفت: در این مدت همکاران ما در شرکت مترو شبانه روزی و با دلسوزی برای افتتاح خطوط مترو در تهران تلاش کردند و خوشحالم که نتایج این تلاش ها در زمان خود محقق شد و با افتتاح خط مترو پروژه شهر آفتاب در راستای مدیریت جهادی گام برداشته ایم.

تشکری با اشاره به توسعه خط مترو تهران_ پرند وافتتاح متروی شهر آفتاب، تصریح کرد: توسعه این خط در برنامه شهرداری تهران قرار دارد.

وی با اذعان به اینکه خوشبختانه دولت نیز به توسعه خطوط مترو دیدگاه مثبت دارد و وعده های امیداوار کننده ای را نیز مطرح کرده است، گفت: امیدواریم تا پایان امسال و یا اوایل سال آینده مترو فرودگاه امام خمینی (ره) را افتتاح کنیم.

وی همچنین افزود: خط هفت تا پایان امسال وخط شش تا پایان سال آینده به بهره برداری می رسد.

منبع: مهر 

94106 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید