نشانگر راهنمای تغذیه بر روی ۵۰۰ محصول غذایی در مازندران نصب شد | اتاق خبر
کد خبر: 335778
تاریخ انتشار: 3 اردیبهشت 1395 - 17:36
مدیر نظارت بر مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی مازندران:
مدیر نظارت بر مواد غذایی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: تاکنون نشانگر راهنما بر روی ۵۰۰ فراورده غذایی در استان نصب شده است.

اتاق خبر- مدیر نظارت بر مواد غذایی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: تاکنون نشانگر راهنما بر روی ۵۰۰ فراورده غذایی در استان نصب شده است.

مواد غذایی

حسن مکرمی افزود: اقدامات زیادی برای کنترل و کاهش استفاده از فراورده‌های غذایی مضر سلامت در حال انجام است که نصب برچسب نشانگر راهنمای تغذیه بر روی فرآورده‌های غذایی از آن جمله است.

مدیر نظارت بر مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار کرد: چراغ راهنمای غذایی شامل سه رنگ نارنجی، سبز و قرمز است که به‌صورت برچسب بر روی فرآورده‌های غذایی درج می‌شود و روی این برچسب‌ها میزان کالری، میزان قند، اسید چرب، شکر، نمک و افزودنی‌ها و مواد نگهدارنده به‌صورت رنگ نمایش داده می‌شود.

مکرمی ادامه داد: رنگ قرمز، نشانه هشدار مصرف و مضر بودن مواد غذایی است و رنگ نارنجی، یا زرد نشانه هشدار برای مصرف زیاد آن است و رنگ سبز نشانه بی‌خطر بودن و مقید بودن آن ماده غذایی است.

مدیر نظارت بر مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان داشت: تعریف مضر بودن ماده غذایی می‌توان به بالا بودن میزان چربی، قند، نمک اشاره کرد که برای افراد بیمار مضر است ولی برای افراد عادی هرچند که مضر نیست اما مصرف آن توصیه نمی‌شود.

مکرمی در پایان به فعالیت ۴۰۰ کارخانه تولید مواد غذایی در استان اشاره کرد و گفت: در این کارخانه‌ها حدود سه هزار فرآورده‌های غذایی تولید می‌شود که طبق برنامه ابلاغ‌شده باید نشانگرهای رنگی تغذیه‌ای را باید بر روی تمامی محصولات خود درج کنند.

منبع: مهر 

94106 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید