بي ادبي و يكه تازي عربستان در كنفراس كشورهاي اسلامي قابل تامل بود | اتاق خبر
کد خبر: 335783
تاریخ انتشار: 3 اردیبهشت 1395 - 18:08
امام جمعه زنجان:
نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه زنجان گفت: بي‎ادبي و يكه‎تازي نوكر بي‎جيره و مواجب عربستان سعودي در كنفرانس كشرهاي اسلامي قابل توجه و تامل بود.

اتاق خبر - آيت الله علي خاتمي در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته زنجان، با اشاره به صدور بيانيه كنفراس كشورهاي اسلامي در استانبول كشور تركيه افزود: 57 كشور كه اغلب آنها را كشورهاي مسلمان تشكيل مي دهند عضو سازمان كنفرانس اسلامي هستند.
وي اظهار كرد: در اين كنفراس همه كشورهاي اسلامي بايد متحد باشند و با وحدت رويه در خصوص يك موضوع واحد از مسائل مسلمان حرف بزنند و در مورد آن تصميم گيري كنند.
آيت الله خاتمي گفت: تيم ديپلماسي فعال ايران بيش از گذشته ماهيت و جنايات عربستان را در ميان كشورهاي اسلامي تبيين كند.
نماينده ولي فقيه در استان زنجان ادامه داد: نبايد اجازه داد به عربستاني كه هنوز فاجعه كشته شدن چند هزار حاجي مسلمان كه در اثر سوء مديريت و بي‎عرضگي آنان رقم خورد را در كارنامه ننگين خود دارد، چنين حركاتي را مرتكب شود.
وي با بيان اينكه عربستان سعودي چهره كريه خود و نوكري آمريكا را در اين كنفرانس به نمايش گذاشت، افزود: اصلي ترين مساله كنوني كه بايد در اين سازمان مورد بررسي قرار مي گرفت مبارزه با اسرائيل غاصب و حمايت از مردم بي دفاع فلسطين بود و اين در حالي است كه عربستان با تفرقه‌افكني تلاش كرد با تصويب پيش نويسي از جبهه مقاومت به عنوان تروريست نام برده و در كنار آن بندهاي ضد ايراني را بگنجاند.
وي به بهانه جويي هاي عربستان سعودي جهت سوء استفاده از حادثه حمله به سفارت و كنسولگري اين كشور در ايران اشاره كرد و گفت: تمامي مقام هاي كشوري به ويژه رهبر معظم انقلاب اين حركت زشت را قبول نكردند اما كشور عربستان اين موضوع را بهانه قرار داد.
نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه زنجان ادامه داد: هيات ايراني در اين كنفراس با قدرت و در برابر اين قطعنامه پاياني به نشانه اعتراض مكان را ترك كردند و اين اقدامي ارزشمند بود.
وي در ادامه به ديدار اخير اعضاي اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانش آموزان سراسر كشور با رهبر معظم انقلاب اسلامي اشاره كرد و گفت: رهبري در اين ديدار و در فرامين خود نقشه راه را ترسيم كردند و جوانان دانش‌آموز و دانشجو را افسران جنگ نرم خواندند.
امام جمعه زنجان گفت: رهبري در اين ديدار به وظايف مسئولان در قبال جوانان نيز اشاره و تاكيد كردند، كه آموزش و پرورش از مديريتي متدين برخوردار است و بايد از اين فرصت استفاده كرده و در مدارس علاوه بر اهتمام بر امور درسي دانش آموزان، با برنامه‌ريزي صحيح، فرصت پرداختن آنان به كارهاي انقلابي نيز فراهم شود، تا نسل جوان، نسلي انقلابي به بار آيد.
وي همچنين به در پيش بودن هفته شوراهاي اسلامي شهر و روستا اشاره كرد و گفت: شوراهاي اسلامي اتاق فكر براي مديران اجرايي و شهرداري هستند.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید