مقابله با بي حجابي بزرگترين كليدواژه امنيت اجتماعي است | اتاق خبر
کد خبر: 335785
تاریخ انتشار: 3 اردیبهشت 1395 - 18:31
علم الهدي:
امام جمعه مشهد گفت: بزرگترين كليدواژه امنيت اجتماعي در كشور مقابله با بي حجابي است اما اين مقابله به مفهوم حجاب اجباري نيست.

اتاق خبر - آيت الله سيداحمد علم الهدي در خطبه هاي امروز نماز جمعه مشهد در جمع مجاوران و زائران بارگاه منور رضوي افزود: مقابله با بي حجابي، مبارزه با كليدواژه فساد اخلاقي، اقتصادي و اجتماعي در جامعه است و به عنوان عاملي كه منشاء همه مفاسد در كشور است بايد براي تحقق امنيت اجتماعي با آن به طور جدي مبارزه شود.
وي با قدرداني از نيروي انتظامي گفت: تلاش اين نيرو كه با كمال قدرت در طرح و برنامه اي قاطع به اين عرصه وارد شده است ارزشمند است.
وي اظهار كرد: نيروي انتظامي مسئول امنيت اجتماعي است و رسالت اين نيرو نيز حفظ امنيت است و در ساختار آن هم معاونت امنيت اجتماعي تعريف شده است.
وي با اشاره به طرح برخي مباحث در جامعه گفت: اگر تامين امنيت اجتماعي توسط نيروي انتظامي غيرقانوني و خلاف است پس چرا در ساختار آن معاونت امنيت اجتماعي ديده شده است، معاونتي كه امروز در جمع بندي ها به اين رسيده كه براي جمع آوري فساد در كشور و حاكم كردن امنيت اجتماعي بايد با بي حجابي مقابله كند، چون عامل همه اين ها بي حجابي زن هاي بي بندوبار است.
وي با بيان اينكه كليدواژه فساد اخلاقي و اقتصادي جامعه بي حجابي است، گفت: وقتي زن و دختر جواني با كشف حجاب و انواع آرايش و موي پريشان خود را در اختيار نگاه هاي زهرآلود مردهاي هرزه مي گذارد، فساد اقتصادي توسعه مي يابد و با اين امر انسان هايي كه مي خواهند اين شهوتراني تحريك شده و اين عياشي هاي به ظهور رسيده را عملي كنند، راهي جز آلوده شدن به دزدي ها، اختلاس ها و جنايت هاي اقتصادي ندارند.
وي تصريح كرد: در واقع اين بي حجابي ها و بي بندوباري ها فساد اقتصادي را توليد كرده است ضمن آنكه اخلاق هم از اين ناحيه فاسد مي شود.
وي گفت: وقتي بنا شد حوزه غريزه جنسي يك جامعه آنقدر بي بندوبارانه گسترش يابد كه هر عنصر بي پروايي در رهگذر اطفاي غريزه جنسي مردهاي هرزه قرار گيرد اين جامعه بستر و مهد فساد مي شود و كليدواژه آن هم در بي حجابي است.
خطيب نماز جمعه مشهد افزود: امروز برخي از اين عناصر شيطان مسلكي كه مي خواهند يك سنگر مبارزاتي ضد فساد اخلاقي و بي حجابي را منكوب كنند در دستگاه هاي اطلاع رساني خود با افترا زدن و دروغ بستن به من با اين عنوان كه گفته ام 'بي حجابي بدتر از اختلاس است ' اقدام به سمپاشي مي كند.
علم الهدي افزود: اين در حالي است كه چنين جمله اي از من صادر نشده، ضمن آنكه خطبه هاي نماز جمعه هم جاي دفاع شخصي نيست و در صفحات شبكه هاي اجتماعي خود اين مساله را توضيح داده ام.
وي در ادامه با تاكيد بر اينكه فساد اقتصادي و اخلاقي وابسته و ملازم يكديگرند، گفت: فساد اقتصادي و اخلاقي در جامعه مبناي مقابله و جنگ با امير المومنين علي (ع) است.
وي با اشاره به حديثي گفت: كافر و منافق دشمن حضرت علي (ع) است زيرا به معاد باور ندارد و محور وجود و هستي او، دنيا و لذت هاي دنيايي و قدرت و ثروت است كه ابزار دنياپرستي است و كسب آن با هر وسيله اي را دنبال مي كند.
وي ادامه داد: توسعه قدرت، ثروت و لذت هم جز با فساد اخلاقي و اقتصادي ممكن نيست و در اين ميان امام علي (ع) بزرگترين قهرمان مبارزه با فساد اقتصادي و اخلاقي بود.
آيت الله علم الهدي افزود: هيچ عنصري نمي تواند به فساد اقتصادي و اخلاقي آلوده باشد و در عين حال ادعاي محبت و عشق علي (ع) را داشته باشد زيرا لازمه دوستي با علي (ع) مبارزه با فساد اقتصادي و اخلاقي است؛ دو فسادي كه رابطه اي دوسويه دارند، هم فساد اخلاقي علت و هم معلول فساد اقتصادي است.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید