نمایندگان جدید، مجلس را به سمت عقلانیت بیشتر سوق می‌دهند | اتاق خبر
کد خبر: 336353
تاریخ انتشار: 5 اردیبهشت 1395 - 16:38
دبیر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان اصفهان:
دبیر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان اصفهان گفت: به نظر می‌رسد نمایندگان آینده مردم در خانه ملت، با دولت نیز تعامل بهتری را برقرار کنند

اتاق خبر - اگر چه بدون شک این همراهی به مفهوم عدم حق انتقاد مجلس از دولت نیست بلکه به مفهوم دور شدن از رفتارهای غلطی است که از نبود منطق ناشی می‌شود و در مجلس نهم بارها شاهد آن بوده‌ایم.

منطقه اصفهان، با اعتقاد به اینکه عرصه رقابت میان دو جناح سیاسی اصفهان در انتخابات مجلس دهم برابر نبود، اظهار کرد: در هر حال همواره یک گروه سیاسی با خیالی آسوده از نتیجه تأیید صلاحیت‌ها از مدت‌ها قبل از انتخابات نفرات خود را تعیین و جلسات منظمی را برگزار کرد در حالی که جناح اصلاح طلب تا آخرین دقیقه نیز از تأیید یا رد صلاحیت نامزدهای انتخاباتی خود در برخی حوزه‌های انتخابیه اطلاع دقیق نداشت.

وی با انتقاد از عدم موافقت هیئت نظارت با جابه جایی برخی کاندیداها که قصد تغییر حوزه انتخابیه خود به حوزه‌های انتخابیه استان را داشته‌اند، افزود: مجموعه ای از عوامل باعث عدم وصول نتایج مورد انتظار لیست امید در شهرستان‌های استان شد. صلاحیت بسیاری از کاندیداهای مورد انتظار جریان اصلاحات و اعتدال در استان احراز نشد و یا تکلیف کاندیداهای نهایی به دلایل مختلفی مشخص نبود و اگر چه از ابتدا شورای راهبردی و هماهنگی جبهه اصلاحات اصفهان قصد ورود به انتخابات شهرستان‌ها را نداشت اما شرایط به نحوی پیش رفت که در نهایت هماهنگی‌های برای برخی حوزه‌ها صورت گرفت.

دبیر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان اصفهان با قانونی دانستن نظارت استصوابی شورای نگهبان تصریح کرد: این حق قانونی لازم الاجرا است اما نه بر اساس اظهار نظرهای شخصی، ذهنیت افراد و یا مبتنی بر مدارکی که از استناد قانونی و منطقی کافی برخوردار نیستند.

وی قاطبه مجلس آینده را متمایل و متعهد به تفکرات لیست امید پیش بینی و خاطر نشان کرد: در مجلس نهم وقایعی رخ داد که در بیشتر آن‌ها مردم شاهد تقابل دولت و مجلس بودند به عنوان مثال در موضوع هدفمندی یارانه‌ها یک روز مجلس با حذف یارانه‌های اقشار پر درآمد مخالفت می‌کند و روز دیگر دولت را به حذف یارانه 24 میلیون نفر وادار می‌کند تصمیمات این چنینی در مجلس نهم همواره برای مردم تأمل برانگیز بوده و سؤالات بسیاری را نیز در ذهن آن‌ها ایجاد کرده است.

دبیر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان اصفهان ادامه داد: به نظر می‌رسد نمایندگان آینده مردم در خانه ملت، مجلس را به سمت تدبیر و عقلانیت بیشتر سوق دهند و با دولت نیز تعامل بهتری را برقرار کنند اگر چه بدون شک این همراهی به مفهوم عدم حق انتقاد مجلس از دولت نیست بلکه به مفهوم دور شدن از رفتارهای غلطی است که از نبود منطق ناشی می‌شود و در مجلس نهم بارها شاهد آن بوده‌ایم.

نکویی طرح مسئله ریاست مجلس دهم در حال حاضر را انحرافی دانست و خاطر نشان کرد: کارنامه عملکرد دکتر لاریجانی در طول مجلس نهم خوب و رضایت بخش بوده و به همین دلیل نیز مورد تأیید بسیاری از اعتدالیون از هر دو جناح سیاسی است و در مقابل جایگاه دکتر عارف نیز نزد اصلاح طلبان جایگاهی رفیع و آشکار است و این سؤال زود هنگام که کدام یک از این دو نفر به ریاست مجلس دهم می‌رسد پرسشی انحرافی است که نباید بر آن تاکید یا توجه داشت.

وی با اشاره به انتخابات دور دوم انتخابات مجلس دهم در دو حوزه انتخابیه شهرضا و دهاقان و سمیرم با بیان اینکه مشارکت مردم عمدتاً در دور دوم همواره کمتر از دور اول انتخابات است، گفت: کاندیداهای حاضر در لیست امید در دور دوم انتخابات مجلس دهم ادعایی در اصلاح‌طلب بودن خود نداشته‌اند اما جریان اصلاحات با مقایسه کاندیداها شایسته‌ترین‌ها را انتخاب کرده و برگزیده است. برنامه ریزی‌های خوبی در دو شهرستان از سوی اصلاح طلبان، اعتدالیون و حتی بخشی از بدنه اصول گرایی صورت گرفته و امیدواریم نتیجه دور دوم بتواند تا حدی نتیجه دور اول انتخابات را در اصفهان به نفع لیست امید جبران کند.

دبیر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان اصفهان اضافه کرد: نتیجه انتخابات دور دوم مجلس از این رو که می‌تواند تکلیف قاطبه مجلس را تعیین کند، مهم است به همین دلیل امیدواریم که مردم در سراسر کشور به ویژه در دو حوزه انتخابیه شهرضا و دهاقان و سمیرم در این انتخابات شرکت کنند.

ایسنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید