نجات لك لك جان مرد روستایی را گرفت | اتاق خبر
کد خبر: 336520
تاریخ انتشار: 6 اردیبهشت 1395 - 00:46
یك مرد روستائی فداكار در مهاباد هنگام تلاش برای رها ساختن یك قطعه لك لك، دچار برق گرفتگی شده و جان خود را از دست داد.

به گزارش اتاق خبر، رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد روز یكشنبه گفت: این حادثه شامگاه روز شنبه و در روستای گابازله از توابع این شهرستان روی داد.
كامران حسینی افزود: این حادثه زمانی روی داد كه این مرد 41 ساله در روستای گابازله مهاباد قصد داشت یك گونی را كه به پای یك لك لك گیر كرده بود، از پای وی خارج سازد.
وی اضافه كرد: این لك لك ساعاتی بود كه برای رها كردن خود از این گونی در تكاپو بود و به طور مرتب از پشت بام خانه های روستائی به روی تیرهای چراغ برق پرواز می كرد.
حسینی گفت: هنگامی كه این لك لك به بالای یك تیر چراغ برق در نزدیكی منزل این فرد روستائی فرود آمده بود، این مرد روستایی با بالا رفتن از تیر چراغ برق قصد جدا كردن گونی و رهاسازی این پرنده را داشت كه دچار برق گرفتگی شده و جان خود را از دست داد.
وی اظهار كرد: این مرد روستائی كه دارای سه فرزند است، بلافاصله با كمك روستائیان به بیمارستان انتقال پیدا كرد ولی با وجود تلاش پزشكان جان خود را از دست داد.
حسینی با ستایش از اقدام این فرد روستائی گفت: اهالی این روستا و سایر روستاهای این منطقه كه در مجاورت تالاب بین المللی كانی برازان قرار دارند، همواره در فعالیت های زیست محیطی به ویژه در ارتباط با پرندگان مشاركت بسیار خوبی با اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان دارند.
روستای گابازله در 30 كیلومتری شهرستان مهاباد در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.

منبع: ایرنا

94104

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید