کوهدشت و چغابل با مشکل جدی‌ آب شرب مواجه‌اند | اتاق خبر
کد خبر: 336580
تاریخ انتشار: 6 اردیبهشت 1395 - 05:04
مدیرعامل شرکت آبفای لرستان گفت: کوهدشت و چغابل با مشکل جدی‌ آب شرب مواجه هستند.

اتاق خبر:مهندس کرموند در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در سیل اخیر تصفیه‌خانه آب الیگودرز به دلیل وارد شدن شن و ماسه از مدار خارج شد، اما براساس تجربه قبلی که چند روز آب این شهرستان قطع شده بود، آمادگی داشتیم چاه‌های جایگزین را تجهیز کنیم و خوشبختانه بدون هیچ مشکلی آب این شهر تأمین شد.

 وی با بیان اینکه همچنین سیستم آبرسانی پلدختر نیز از مدار خارج شد، ادامه داد: قبل از سیل اخیر چند شهر استان با مشکلاتی برای تأمین آب مواجه بودند که هم‌اکنون برطرف شده است.

 این مسئول با بیان اینکه برخی‌ها با استناد به بارندگی‎های اخیر ضمن بیان اظهارات غیر تخصصی می‌گویند که در استان مشکل کمبود آب نداریم، گفت: هنوز در شهرهای کوهدشت و چغابل با مشکل جدی کمبود آب مواجه هستیم.

مدیرعامل شرکت آبفا لرستان با اشاره به اینکه یک لیوان از روان‌آب‌هایی که از استان خارج می‌شود، در جهت تأمین آب استان استفاده نشده است، اظهار کرد: تأمین آب استان از هیچ سدی استحصال نشده است، در حالی‌که با سدسازی تخصیص آب شرب را خواهیم داشت.

کرم‌وند گفت: پیگیر هستیم که از حق‌آبه سدهای تاج‌امیر، آبسرده، کمندان، مخملکوه، سراب تلخ استفاده کنیم و تخصیص آب شرب بگیریم.

 وی با بیان اینکه وزارت نیرو روی تأمین آب شرب بسیار حساسیت دارد و با دادن مجوز به سدهایی که بتواند آب شرب شهرها را تأمین کند، موافق است، اظهار کرد: با حمایت استاندار لرستان پیگیر سد تاج امیر با اولویت آب شرب هستیم.

 مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب لرستان با بیان اینکه سدهایی مانند سد آبسرده، تاج امیر، کمندان، مخملکوه، سراب تلخ که در استان ساخته می‌شوند، می‌توانند در ذخیره و تامین آب شرب موثر باشند، گفت: پیگیری‌هایی کرده‌ایم که از ذخایر آب سدهایی که در استان ساخته می‌شوند، به ما تخصیص آب شرب اختصاص پیدا کند.

 کرموند ادامه داد: وزارت نیرو بر روی تامین آب شرب حساسیت دارد و به همین دلیل سدهایی مانند تاج امیر نورآباد که ظرفیت تامین آب شرب شهرها را داشته باشند، مجوز احداث آنها را صادر می‌کند.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید