Performancing Metrics

مذاکره وزرای ایران و سوئد در حوزه حمل‌ و‌ نقل | اتاق خبر
کد خبر: 336834
تاریخ انتشار: 6 اردیبهشت 1395 - 23:54
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی گفت: موسسه بیمه صادراتی سوئد اعلام کرده است که اگر پروژه‌ای در این‌باره در ایران وجود داشته باشد، تامین مالی می‌کند.

اتاق خبر: اصغر فخریه‌کاشان در تشریح جزئیات دیدار وزیر راه و شهرسازی با وزیر انرژی سوئد، گفت: دیدار وزرای راه و شهرسازی و انرژی سوئد بیشتر گفت‌وگویی اولیه بود تا آنها امکانات خود را در بخش حمل و نقل جاده‌ای مثل همکاری در تولید تراک‌های اسکانیا و ولوو مطرح کنند. ما نیز در این دیدار، خواسته‌های خود را مطرح کردیم.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور تامین مالی و سرمایه‌گذاری افزود: همچنین در این دیدار سوئدی‌ها تجربه خود را در دریافت عوارض الکترونیک جاده‌ای بیان کردند و آقای کشاورزیان نیز استقبال کرد تا ایران، همکاری‌هایی را در بحث عوارض الکترونیک جاده‌ای با سوئد‌های داشته باشد.

وی درباره بحث سوم مطرح شده در دیدار وزیر راه و شهرسازی با وزیر انرژی سوئد به بیمه‌های صادراتی اشاره کرد و ادامه داد: بحث سوم وزرای راه و شهرسازی ایران و انرژی سوئد مرتبط با موسسه بیمه صادراتی و بانک‌های سوئد برای فراهم‌کردن فاینانس بود.  در این زمینه، موسسه بیمه صادراتی سوئد که در این دیدار حضور داشت، اعلام کرد اگر پروژه‌ای وجود داشته باشد تامین مالی می‌کند.

فخریه‌کاشان درباره بحث دیگری که در دیدار وزرای راه و شهرسازی و انرژی سوئد مطرح شد گفت: پیشنهاد شد در صورت تمایل شرکت‌های سوئدی برای مشارکت در پروژه‌های ایران، زمینه انجام کارها فراهم شود، به شرط آنکه فاینانس هم بتوانند بیاورند.

فخریه‌کاشان در مورد پیش‌بینی دیدارهای آتی با وزیر انرژی سوئد و هیات همراه گفت: وزیر انرژی سوئد و هیات همراه گفت‌و‌گوی مفصلی با شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران داشت و قرار شد همکاری‌هایی را با راه‌آهن ایران بویژه در بخش علائم و ارتباطات داشته باشند و مذاکره‌ها را به صورت دو طرفه با داود کشاورزیان رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و محسن پورسید آقایی مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ادامه دهند.

وی در پایان تاکید کرد: این دیدارها بیشتر نشست برای تبادل تجربیات و بررسی امکانات و یافتن راه‌های همکاری مشترک است.

در دیدار روز شنبه ۴ اردیبهشت‌ماه وزرای راه و شهرسازی و انرژی روسیه، داود کشاورزیان معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، محسن پورسیدآقایی مدیرعامل شرکت  راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، علی عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، اصغر فخریه کاشان قائم مقام وزیر راه و شهرسازی، بشیر گنبدی مدیرکل امور بین‌الملل، نماینده‌ای از وزارت امور خارجه ایران، محسن توکل مدیرعامل شرکت اریکسون و نمایندگانی از کشور سوئد حضور داشتند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید