Performancing Metrics

۴۰ معدن گرانیت در استان زنجان وجود دارد | اتاق خبر
کد خبر: 336835
تاریخ انتشار: 6 اردیبهشت 1395 - 23:58
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان:
معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: بیش از ۴۰ معدن گرانیت در استان زنجان وجود دارد و ضایعات این معادن برای کف‌پوش پیاده‌روها و جداول خیابان‌ها استفاده می شود.

اتاق خبر- معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: بیش از ۴۰ معدن گرانیت در استان زنجان وجود دارد و ضایعات این معادن برای کف‌پوش پیاده‌روها و جداول خیابان‌ها استفاده می شود.

رباب داداشی ظهر دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در محل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان از فعالیت سه معدن طلا در استان زنجان خبر داد و گفت: یکی از راه‌های فرآوری طلا استفاده از سیانول است که در این زمینه با مقابله محیط‌زیست روبه‌رو هستیم. مشکلات طلای توزلار استان تا حدودی برطرف شده و در حال حاضر بهره‌برداری می‌شود.

معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان به میزان اکتشاف طلا از معدن گلوجه زنجان اشاره کرد و یادآور شد: میزان کشف طلا از این معدن چهار تن است که درصدد افزایش اکتشاف به ۹ تن هستیم.

داداشی بابیان اینکه زنجان در بحث معدن رتبه ۱۲ را دارد‌ افزود: باید رتبه استان زنجان در سطح کشور در بخش معدن به ۱۰ ارتقا یابد.

وی تأکید کرد: بیش از ۴۰ معدن گرانیت در استان زنجان وجود دارد که ضایعات این معادن برای کف‌پوش پیاده‌روها و جداول خیابان‌ها استفاده می شود.

داداشی به مشکلات موجود در بخش معدن اشاره کرد و افزود: مشکلات در این بخش استانی و ملی است و سیستم مدیریت سنتی، نبود زیرساخت‌های معدنی برای جذب بازارهای داخلی و خارجی، فرسوده بودن ماشین‌آلات معدنی، نبود واحدهای فرآوری در معادن از جمله مهم‌ترین مشکلات موجود در بخش معادن استان است.

معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان تصریح کرد: اولویت اکتشافی برای سال ۹۵ در زمینه ماده معدنی طلا، سرب و روی، سنگ‌آهن و مس است و در این میان ایجاد مراکز فرآوری برای جلوگیری از خام‌فروشی نیز امسال در اولویت برنامه‌های کاری این سازمان خواهد بود.

منبع: اتاق زنجان 

94106 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید