حدود 2 ميليارد ريال سرمايه گذاري درساخت محوطه هاي بندري شهيد رجايي | اتاق خبر
کد خبر: 336932
تاریخ انتشار: 7 اردیبهشت 1395 - 08:28
معاون مهندسي و عمران اداره كل بنادر و دريانوردي هرمزگان از سرمايه گذاري يك هزار و 800 ميليارد ريالي براي ساخت و ساز محوطه هاي بندري در بندر شهيد رجايي در زمينه صادرات و واردات كالاهاي غيرنفتي در سال گذشته خبر داد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ايرنا، عباس كمالي روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به استقبال بسيار بخش خصوصي براي سرمايه گذاري در بندر شهيد رجايي به عنوان دروازه طلايي اقتصاد ايران، خاطرنشان كرد: در راستاي تحقق شعار امسال كه اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل از سوي رهبر معظم انقلاب نام گذاري شده و همچنين جذب هر چه بيشتر سرمايه گذاري بخش خصوصي، برنامه ريزي هاي بسيار خوبي در حوزه عمراني اين اداره كل انجام شده است.
وي افزود: هم اكنون در بخش نفتي بندر خليج فارس نيز يك ميليون و 300 هزار مترمكعب مخازن جديد نگهداري فرآورده نفتي در دست اجراست كه 81 درصد پيشرفت فيزيكي دارد.
كمالي با اشاره به طرح اطفاي حريق بندر شهيد رجايي به عنوان ديگر اولويت سال جديد اين بندر در حوزه عمران ، خاطرنشان كرد: حصاركشي اراضي 2400 هكتاري نيز به طول 21 كيلومتر انجام شده و طرح جامع اين اراضي در سازمان بنادر و دريانوردي در حال مطالعه است.
معاون مهندسي و عمران اداره كل بنادر و دريانوردي هرمزگان تصريح كرد: احداث دو تقاطع غير همسطح در بندر شهيد رجايي براي كاهش ترافيك با توجه به برداشته شدن تحريم ها و افزايش تردد در دستور كار است.
بندر شهيد رجايي به عنوان دروازه طلايي اقتصاد ايران با داشتن 40 پست اسكله و بهره مندي از 18 دستگاه گنتري كرين (جرثقيل دروازه اي) و تخليه و بارگيري سالانه حدود 100 ميليون تن كالا، بيش از 55 درصد صادرات و واردات و 70 درصد ترانزيت و 90 درصد عمليات كانتينري بنادر كشور را برعهده دارد.
بندر شهيدرجايي در 23 كيلومتري غرب بندرعباس مركز استان هرمزگان قرار دارد.

انتهای پیام/
کد: 94108
نظرات
ADS
ADS
پربازدید