بارش‌های پراکنده در نقاط مختلف کشور | اتاق خبر
کد خبر: 337051
تاریخ انتشار: 7 اردیبهشت 1395 - 11:42
سازمان هواشناسی کشور اعلام کرده که امروز و فردا در برخی نقاط کشور بارش‌های خفیف و پراکنده رخ می‌دهد و سواحل دریای خزر به طور قابل توجهی گرم می‌شوند.

به گزارش اتاق خبر، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: بر اساس تحلیل نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز و فردا در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در برخی مناطق شمال غرب، ارتفاعات البرز، شمال شرق، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی و ارتفاعات استان کرمان رشد ابرهای همرفتی و وقوع بارش های خفیف و پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

احد وظیفه افزود: امروز افزایش قابل توجه دما در سواحل دریای خزر و همچنین وزش باد شدید در گیلان و اردبیل رخ خواهد داد. از اواخر وقت روز چهارشنبه به تدریج موج بارشی از شمال غرب وارد کشور خواهد شد که روز پنج شنبه بخش هایی از غرب، شمال غرب و دامنه های جنوبی البرز و سواحل خزر را در بر خواهد گرفت.

به گفته وی روز پنج شنبه به تدریج با شمالی شدن جریان ها روی دریای خزر بارش در سواحل خزر، بارش در سواحل غربی دریای خزر تشدید شده و دریای خزر مواج می شود.

سازمان هواشناسی امروز آسمان تهران را ابری و در ساعات بعد از ظهر احتمال بارشهای خفیف در نواحی شمالی و کوهستانی پیش بینی کرده است. بیشترین و کمترین دمای هوای پایتخت ۳۰ و ۱۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی شده است.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید