Performancing Metrics

اصلاح قانون نظام صنفی ضروری است | اتاق خبر
کد خبر: 337175
تاریخ انتشار: 7 اردیبهشت 1395 - 22:26
رئیس اتاق اصناف بستان آباد:
رئیس اتاق اصناف بستان آباد گفت: حجم فروش و درآمد کسبه در یک ماهه اول سال ۹۵ نسبت به فروردین ۹۴ افت کرده است.

اتاق خبر- رئیس اتاق اصناف بستان آباد گفت: حجم فروش و درآمد کسبه در یک ماهه اول سال ۹۵ نسبت به فروردین ۹۴ افت کرده است.

محمدرضا قانونی بستان آباد با انتقاد از نحوه نوشتار قانون نظام صنفی اظهار داشت: متاسفانه در قانون نظام صنفی به معضلات و چالش های اساسی صنوف پرداخته نشده است؛ لذا خواستار اصلاح این قانون هستیم.

وی به ضعف های بی شمار قانون نظام صنفی اشاره کرد و افزود: در کشور ما برخی قوانین بدون بررسی و مطالعه کافی نوشته می شود و به همین خاطر در اجرا با مشکلات بسیاری مواجه می شود. 

رئیس اتاق اصناف بستان آباد با بیان اینکه قانون نظام صنفی به هیچ وجه نمی تواند آرزوها و آمال صنوف را برآورده کند، گفت: هم اکنون نقل و انتقال پروانه کسب به یکی از معضلات صنوف بستان آباد تبدیل شده به طوری که اعتبارِ ۹۰ درصد پروانه کسب واحدهای صنفی به دلیل نقل مکان از بین رفته است و  اخذ پروانه های کسب جدید نیز چهار ماه به طول می انجامد.

وی از ۱۰ برابر شدن مالیات صنوف بستان آباد نیز انتقاد کرد و گفت: اغلب صنوف در سال ۹۲ حدود ۹۰۰ هزار تومان مالیات پرداخت می کردند اما متاسفانه در سال ۹۳ مالیات صنوف ۱۰ برابر شده به طوری که هم اینک مالیات بسیاری از صنوف بیش از ۱۱ میلیون تومان تعیین شده است.

قانونی در ادامه از افزایش آمار چک های برگشتی در میان صنوف بستان آباد خبر داد و گفت: گفت: اغلب کسبه معتقدند که حجم فروش و درآمد آنها در یک ماهه اول سال ۹۵ نسبت به فروردین  ۹۴ افت داشته است.

منبع: اتاق اصناف ایران 

94106 

 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید