ایجاد مرکز توسعه تجارت ایران و اروپا | اتاق خبر
کد خبر: 337347
تاریخ انتشار: 8 اردیبهشت 1395 - 10:55
یک مقام مسئول در اتاق تعاون ایران گفت: در پی تفاهم‌نامه مشترک با اتاق بازرگانی چک، مرکز توسعه تجاری ایران و اروپا تشکیل می‌شود.

اتاق خبر: رضا علیخانزاده با اعلام ایجاد مرکز توسعه تجارت ایران و اروپا توسط کمیسیون سرمایه گذاری اتاق تعاون ایران در ارتباط با علل و اهداف بازگشایی این مرکز که نمایندگی آن نیز در ایران خواهد بود گفت: با وجود این ارتباطات امکان شناسایی شرکت‌های اروپایی در جهت تامین نیازهای شرکت‌های ایرانی به وجود می آید و در اهداف معین شده تعامل با کشورهای دیگر نیز در برنامه قرار دارد.

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری اتاق تعاون ایران هدف از بازگشایی مرکز توسعه تجارت را  ایجاد بستر های مناسب صادراتی و توسعه صادرات محصولات ایرانی به خصوص محصولات شرکت های دانش بنیان  دانست.

وی در اهداف مندرج در این تفاهم نامه، علت انتخاب چک را وجود صنایع پیشرفته این کشور بیان کرد که موجب شده بسیاری از شرکت‌های آلمانی نیز در این کشور فعالیت کنند و به لحاظ موقعیت چک این کشور می تواند پلی برای ورود کالاهای ایرانی به اروپا باشد.

در این مرکز برای اعضا تسهیلات و امکاناتی در نظر گرفته می شود که روند ارتباط با سایر کشور ها را تسهیل کند که متعاقبا توسط این مرکز به اعضا اعلام می شود.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید