Performancing Metrics

دونالد ترامپ در 5 و هیلاری كلینتون در4 ایالت پیروز شدند | اتاق خبر
کد خبر: 337389
تاریخ انتشار: 8 اردیبهشت 1395 - 13:20
دونالد ترامپ نامزد حزب ریاست جمهوری 2016 آمریكا از حزب جمهوریخواه درچهارمین سه شنبه بزرگ در هر پنج ایالت برنده شد و هیلاری كلینتون از حزب دمكرات نیز از پنج ایالت در چهار ایالت پیروز شد.

اتاق خبر - شبكه تلویزیونی سی ان ان روز چهارشنبه با اعلام این خبر گزارش داد برنی سندرز تنها در ایالت 'رود آیلند' توانست رقیب هم حزبی خود هیلاری كلینتون را شكست دهد. چهارمین سه شنبه بزرگ روز گذشته (سه شنبه) 26 آوریل برابر با هفتم اردیبهشت ماه در پنج ایالت 'كنتیكت'، 'دلاویر'، 'مریلند'، 'پنسیلوانیا' و 'رود آیلند' برای دو حزب دمكرات و جمهوریخواه برگزار شد.
به گزارش سی ان ان: ترامپ تاكنون توانسته است از یكهزارو 237 'آرا نمایندگان' موسوم به 'دلگیت' 951 آرا را به دست آورد.
این درحالی است كه تدكروز سناتور ایالت تگزاس 564 آرا نمایندگان و 'جان كیسیك' نیز 152 آرای نمایندگان را كسب كرده اند.
از حزب دمكرات نیز، هیلاری كلینتون از دوهزار و 383آرا نمایندگان توانسته است دوهزار و 156 آرا كسب كند. سی ان ان افزود: ترامپ شب گذشته (سه شنبه) و به دنبال كسب این پیروز اعلام كرد كه خود را دیگر 'نامزد حزب فرض' می كند؛ مفسر شبكه سی ان ان نیز گفت بنابر قوانین نیز اینطور خواهد بود.
ترامپ به هیلاری كلینتون تاخت و گفت اكنون كه ساعت سه بامداد است وی خوابیده است، در واقعه بنغازی (كشته شدن دیپلمات های آمریكایی در لیبی) نیزخواب بود، ببیندی در سوریه چه می گذرذ، او (هیلاری كلینتون) از توان و 'بنیه' لازم برخوردار نیست.
سندرز رقیب هم حزبی كلینتون نیز با توجه به شكستی كه شب گذشته متحمل شد گفت كه از صحنه رقابت ها كنار نخواهد رفت.
انتخابات 26 آوریل (هفتم اردیبهشت ماه) ، شانزدهمین دور انتخابات درون حزبی برای نامزدهای حزب دمكرات و پانزدهمین برای نامزدهای حزب جمهوریخواه بود.
نخستین انتخابات مقدماتی و درون حزبی نامزدهای ریاست جمهوری 2016 آمریكا، اول فوریه برابر با 12بهمن ماه در ایالت 'اوهایو' آمریكا برگزار شد.
نخستین سه شنبه بزرگ انتخابات مقدماتی و درون حزبی نیز در مورخ اول ماه مارس برابر با 11اسفند در 14ایالت و قلمرو آمریكا برای جزب جمهوریخواه و 12 ایالت و قلمرو آمریكا برای حزب دمكرات برگزار شد.
دومین سه شنبه بزرگ هشتم ماه مارس (18 اسفندماه)تنها برای حزب جمهوریخواه و در چهار ایالت برگزار شد.
سومین سه شنبه بزرگ در انتخابات درون حزبی نیز در مورخ ا 15 ماه مارس برابر با 25 اسفندماه در پنج ایالت برای نامزدهای دمكرات و شش ایالت برای نامزدهای جمهوریخواه برگزار شد.
پنجاه و هشتمین انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده آمریكا قرار است سه شنبه ‎18 آبان 1395 برابر 8 نوامبر 2016 میلادی برگزار شود.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید