تولید بیش از یک میلیون تن پرتقال/ آغاز ذخیره‌سازی شب عید | اتاق خبر
کد خبر: 33771
تاریخ انتشار: 7 آذر 1391 - 12:33

 

مدیرعامل اتحادیه باغداران استان مازندران از آغاز برداشت پرتقال خبرداد و پیش‌بینی کرد: تا پایان سال بیش از یک میلیون تن پرتقال تولید می‌شود.

محمدرضا شعبانی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به شروع برداشت عمده پرتقال از پنجم آذر ماه گفت: با توجه به شرایط باغات استان مازندران امسال حدود 750 هزار تن پرتقال تامسون و 450 هزار تن انواع پرتقال برداشت می‌شود.

وی درباره میزان صادرات پرتقال در سال جاری افزود: با توجه به افزایش نرخ ارز، صادرات این محصول صرفه اقتصادی بیشتری برای تولیدکنندگان دارد که در صورت فراهم بودن زیرساخت‌هایی همچون حمل ونقل، صنایع بسته‌بندی و سورتینگ می‌توان آن را تا بیش از 70 هزار تن افزایش داد.

مدیرعامل اتحادیه باغداران استان مازندران با اشاره به 114 میلیون هکتار سطح زیر کشت انواع مرکبات در این استان گفت: ذخیره سازی پرتقال برای تأمین میوه مورد نیاز شب عید آغاز شده است.

شعبانی قیمت جهانی پرتقال را از یک دلار تا یک دلار و شش سنت متغییر عنوان و اظهار کرد: این درحالی است که این محصول حدودا کیلویی 600 تومان از باغدار خریداری می‌شود و کیلویی 1200 تا 1400 تومان در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.

 

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید