Performancing Metrics

سفر هیات شیلاتی ایران به آستاراخان | اتاق خبر
کد خبر: 337732
تاریخ انتشار: 9 اردیبهشت 1395 - 11:58
هیات شیلاتی جمهوری اسلامی ایران به سرپرستی معاون وزیرجهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات، وارد مسکو شد.

اتاق خبر: بخش دیپلماسی رسانه ای سفارت کشورمان در مسکو اعلام کرد: سفر هیات کشورمان روز چهارشنبه به منظور حضور در اجلاس هفتم کمیسیون مشترک شیلاتی ایران و روسیه که در روزهای هفتم تا 10 اردیبهشت ماه 95 در آستاراخان برگزار می شود،انجام گرفت.

قرار است در این اجلاس زمینه همکاریهای دو کشور شامل آبزی پروری، همکاری های تحقیقاتی،صیادی و حفاظت از منابع آبزیان برای سالجاری و آینده تدوین شود.

پیشنهادهای ایران در این اجلاس در موضوع های همکاری مشترک در زمینه توسعه تجارت آبزیان بین دو کشور، تبادل پروتکل بهداشتی برای توسعه تجارت آبزیان پرورشی، همکاری مشترک در اجرای پروژه های تحقیقاتی، ارزیابی ذخائرماهی کیلکا، شانه دار دریای خزر، ماهیان ارزشمند خاویاری، گونه های مهاجر و آخرین وضعیت زیستی و غیر زیستی دریای خزر، مطالعه مشترک در زمینه پرورش ماهی در شمال و جنوب کشور ایران و مطالعه فرآوری آبزیان سطح زی کیلکا و ساردین و میان زی فانوس ماهیان، خواهد بود.

همچنین براساس موافقت نامه همکاریهای شیلاتی ایران و روسیه در سال 1375 که به امضای طرفین رسیده و درسال 76 مجالس دو کشور آن را تصویب کردند، همه ساله کمیسیون مشترک دو کشور به تناوب و میزبانی هر یک از کشورها برگزار می شود که تاکنون شش اجلاس در این رابطه برگزار شده است.

در حاشیه این اجلاس هیات ایرانی شرکت کننده از بزرگترین مرکز پرورش ماهیان خاویاری آستاراخان روسیه و سایر جایگاه های پرورش ماهی روسیه بازدید می کنند.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید