آغاز فعالیت مرکز پژوهش‌ها و مطالعات شورای شهر | اتاق خبر
کد خبر: 337867
تاریخ انتشار: 10 اردیبهشت 1395 - 15:34
رئیس شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرد: مرکز پژوهش‌ها و مطالعات شورای شهر تشکیل شده و مدتی است که فعالیت خود را بدون سر و صدا آغاز کرده است.

به گزارش اتاق خبر، مهدی چمران درباره تعیین تکلیف راه اندازی مرکز مطالعات شورای شهر تهران اظهار کرد: شواری شهر به دنبال آن است تا هیچ پروژه شهری بدون مطالعه مجوز اجرا نداشته باشد و در این راستا این مرکز فرصتی ایجاد می کند تا تمام طرح هایی که در شورای شهر مطرح می شود توسط کارشناسان مرکز مطالعات شورا بررسی می‌شود.

چمران اظهار کرد: نظرات مرکز مطالعات به صورت مکتوب در خصوص هر طرحی که در شورای شهر مطرح می شود، ارائه شده و اعضای شورای شهر از طریق سامانه، گزارش کامل کارشناسی را در اختیار دارند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه تامین نیروهای متخصص مرکز مطالعات به تدریج در حال پیگیری است خاطر نشان کرد: اشل این مجموعه در اندازه های مرکز مطالعات مجلس نیست بلکه تلاش شده این مرکز فرصت تعامل بین پژوهشگران و اعضای شورا را فراهم کند به طوری که نتایج طرح‌ها قبل از تصمیم گیری در اختیار شواری شهر قرار گیرد.

این عضو هیات رئیسه شورای اسلامی با اشاره به اینکه مرکز مطالعات شورای شهر تهران دارای هیات امناء و اساسنامه است، افزود: بر اساس روند تعیین شده از سوی هیات امناء ،مسیر برنامه ریزی مرکز مطالعات شورای شهر تعیین شده و اعضا این فرصت را پیدا می کنند تا با مطالعه دو گزارش از طرف مرکز مطالعات شهرداری و مرکز پژوهش‌ها و مطالعات شورای شهر در خصوص طرح ها و لوایح تصمیم گیری کنند.

 به گزارش پایگاه خبری تهران سما؛ چمران با اشاره به اینکه اولین ابلاغ مرکز موضوع طرح‌ها و لوایحی است که در شورا مطرح می شود، خاطر نشان کرد: با راه‌اندازی مرکز پژوهش ها و مطالعات شورای شهر از انجام کارهای تکراری و پروژه‌هایی که نیازی به اجرای آن نیست، جلوگیری بعمل می‌آید.

منبع: ایسنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید