احتمال جاري شدن رواناب در مناطق كوهپايه اي خراسان جنوبي وجود دارد | اتاق خبر
کد خبر: 337966
تاریخ انتشار: 10 اردیبهشت 1395 - 23:15
رئيس گروه پيش بيني و صدور پيش آگاهي هاي جوي خراسان جنوبي از احتمال جاري شدن رواناب هفته آينده در مناطق كوهپايه اي استان خبر داد.

اتاق خبر - به گزارش روز جمعه اداره كل هواشناسي خراسان جنوبي، رضا برهاني افزود: با توجه به فعاليت امواج كم دامنه در لايه مياني جو و شكل گيري مركز كم فشار در نقشه هاي سطح زمين به تناوب تا اواسط هفته آتي براي استان افزايش ابر، وزش باد گاهي با گرد و خاك (روزشنبه و در نوار شرقي استان) پيش بيني مي شود .

وي اضافه كرد: بررسي همديدي و آينده نگري نقشه هاي هواشناسي حاكي است، از اوايل وقت روزيكشنبه رگبار و رعد و برق بخصوص در نيمه شرقي استان قابل پيش بيني است.
به گفته اين كارشناس هواشناسي به لحاظ دمايي از يكشنبه روند كاهشي دماي هوا در استان آغاز خواهد شد كه اين كاهش در روز يكشنبه در اغلب نقاط محسوس خواهد بود.
وي وضعيت جوي 24 ساعت اول (تا ساعت 12روزشنبه) بيرجند را نيمه ابري تا ابري همراه با وزش باد، گرد و خاك و افزايش نسبي دما ذكر كرد.
به گفته وي بيشينه و كمينه دماي هواي مركز خراسان جنوبي در شبانه روز آينده به 34و 19 سلسيوس خواهد رسيد.
برهاني يادآور شد: در 24 ساعت گذشته قاين در شمال شرقي استان با كمينه دماي 12درجه سانتيگراد و طبس در غرب خراسان جنوبي با بيشينه دماي 40 درجه به ترتيب خنكترين و گرمترين شهرهاي استان بودند.

ایرنا

94110

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید