آمادگی ایران برای مبارزه با داعش در عراق | اتاق خبر
کد خبر: 338293
تاریخ انتشار: 12 اردیبهشت 1395 - 02:10
در دیدار ظریف با نماینده سازمان ملل در امور عراق مطرح شد:
محمد جواد ظریف گفت: لازم است همگان هم کشورهای منطقه و هم سازمان ملل کمک کنیم تا راه‌حلی منطقی و عقلانی برای برون رفت از این مشکلات برای مردم عراق فراهم شود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  ایسنا، یان کوبیش، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور عراق، بعد از ظهر امروز با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و آخرین تحولات عراق را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

در این دیدار، وزیر امور خارجه کشورمان با برشمردن مشکلات موجود در عراق، مشکلات اقتصادی و حضور تروریست‌ها در این کشور را از مهم‌ترین آن‌ها برشمرد و اظهار کرد: لازم است همگان هم کشورهای منطقه و هم سازمان ملل کمک کنیم تا راه‌حلی منطقی و عقلانی برای برون رفت از این مشکلات برای مردم عراق فراهم شود.

ظریف با بیان این که نگاه نیروهای فرامنطقه‌یی به عراق یک نگاه راهبردی در چارچوب منطقه است و نه نگاهی از دیدگاه دولت و ملت عراق افزود: این نگاه باعث می‌شود تا ملت عراق و نگاه انسان‌دوستانه به مشکلات آن‌ها در حاشیه قرار گیرد.

وزیر امور خارجه کشورمان مبارزه با تروریسم و گروه‌های تروریستی به‌ویژه داعش را یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها در عراق برشمرد و آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای کمک به این روند اعلام کرد.

در این ملاقات یان کوبیش، نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور عراق نیز با ارایه گزارشی از روند تحولات جاری در عراق به‌ویژه در حوزه‌های سیاسی، امنیتی، اقتصادی و ... به تلاش‌های سازمان ملل در حل این مشکلات اشاره و نقش جمهوری اسلامی ایران را بسیار سازنده خواند.

یان کوبیش پیش از این دیدار، به‌طور جداگانه با دکتر امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید