از تروريست ها براي تسويه حساب با دولت ها استفاده مي شود | اتاق خبر
کد خبر: 338470
تاریخ انتشار: 12 اردیبهشت 1395 - 15:18
روسيه:
سرگئي لاوروف وزير خارجه روسيه گفت: براي از بين بردن تروريست و تروريسم بايد به استفاده از تروريست ها خاتمه داد. از تروريست ها به عنوان ابزاري براي برهم زدن توازن قدرت در منطقه يا تسويه حساب با حكومت ها استفاده مي شود.

اتاق خبر - اسپوتنيك به نقل از متن كامل سخنان لاوروف در نشست امنيت بين المللي در مسكو نوشت: وضعيت دنياي امروز هر سال نااميدكننده تر از سال گذشته است. تا زماني كه نتوانيم بر جريان در حال رشد اختلاف و درگيري هاي بين المللي غلبه كنيم و مكانيسم غلبه بر بحران را بكار بگيريم، روند برهم خوردن ثبات تمام منطقه را در خود خواهد گرفت.

لاروف تاكيد كرده است كه آتش افروزي در خاورميانه و ايجاد اختلاف هاي قومي بسيار خطرناك است و حل و فصل درگيري هاي هر كشور فقط با مشاركت گروه هاي اصلي مردم اعم از گروه هاي قومي، ديني و سياسي امكان دارد و موضوع سوريه نيز به همين صورت است.
وي همچنين با اشاره به اينكه افغانستان يكي ديگر از مشكلات امروز ماست، افزود كه اين كشور از سوي گروهك هاي وابسته به داعش مسموم شده است. براي مقابله با تهديدها و چالش هاي امنيتي برآمده از افغانستان، روسيه با شركاي خود در آسياي مركزي يعني چين، هند و پاكستان از طريق سازمان هاي مختلف از جمله سازمان پيمان امنيت جمعي و سازمان همكاري هاي شانگهاي همكاري مي كنيم.
وزير خارجه روسيه خاطر نشان كرد كه در ديگر مناطق كره زمين نيز اوضاع آرام نيست. مجددا صداي شليك اسلحه در هر دو سوي شبه جزيره كره به گوش مي رسد و منطقه آسيا اقيانوسيه نيز ناآرام است. فعاليت هاي ناتو به بهانه پيشگيري از ورود روسيه به منطقه شمال شرق اروپا زياد شده كه كه باعث بوجود آمدن تنش در اين منطقه شده است. بحران اوكراين در اروپا تنش به وجود آورده است. برنامه هاي آمريكا در حوزه سپر دفاع موشكي ثبات راهبردي را مختل كرده و امروز براي ما روشن شده كه صحبت از «تهديدهاي ايران» براي واشنگتن يك بهانه بوده است.
به اعتقاد وزير خارجه روسيه، «كار گروهي براي باز كردن گره اختلاف ها و بوجود آوردن نظام كنترل جهاني طبق واقعيت هاي قرن 21» تنها راه جلوگيري از ادامه آشوب و تنش مي باشد كه نيازمند مذاكرات صادقانه و روشن و بدون تحميل استانداردها از سوي ديگر كشورهاست.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید